tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Puchar Narodów: Polska goni Niemców w klasyfikacji

Przed rokiem Polacy triumfowali w Pucharze Narodów w skokach narciarskich. W sezonie 2017/18 będzie ciężko o powtórkę, ale reprezentacja Stefana Horngachera ma realne szanse, aby zanotować awans z trzeciego na drugie miejsce. Kolejna okazja do zdobycia pucharowych punktów w niedzielę w Vikersund. Transmisja od 16:00 w TVP1.
Dawid Kubacki (fot. PAP/EPA)

Zobacz, jak relacjonowaliśmy sobotnie zawody w Viekrsund

Na prowadzeniu w Pucharze Narodów są Norwegowie, którzy mają 668 punktów przewagi nad Niemcami. Trzecia Polska traci do kadry Wernera Schustera już jedynie 180 "oczek". Czołowa trójka ma wielką przewagę nad czwartymi Austriakami.

Polacy zajęli w sobotniej "drużynówce" w Vikersund drugie miejsce i zdobyli 350 punktów do klasyfikacji Pucharu Narodów – sto więcej niż czwarci w zawodach Niemcy. W zestawieniu reprezentacji uwzględnia się zdobycze nie tylko z rywalizacji zespołów, ale także pucharowe punkty z konkursów indywidualnych.

Do końca sezonu pozostały cztery zawody. Trzy z nich odbędą się w Planicy (jeden konkurs drużynowy i dwa indywidualne). Wcześniej niedzielna rywalizacja w Vikersund. Transmisja od 16:00 w TVP1.

fot. TVP
Kamil Stoch: byłem dość zaskoczony wynikami