tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kamil Stoch: zawaliłem. Dość mocno spóźniłem skok

Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zajęli drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata w lotach narciarskich w Vikersund. – Spisaliśmy się bardzo dobrze. Każdy oddał dobre skoki. Norwegowie są niesamowici, ale my możemy być z siebie zadowoleni – ocenił najstarszy z polskiej drużyny. W niedzielę ostatni akt Raw Air. Transmisja zawodów indywidualnych od 16:00 w TVP1.
Kamil Stoch: byłem dość zaskoczony wynikami
Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula (fot. PAP/EPA)

O sobotnim konkursie:
Żyła: – Bywało lepiej, bywało gorzej, ale skończyło się bardzo dobrze.
Stoch: – Konkurs był zwariowany. Byłem mocno zaskoczony wynikami, że ktoś lądował po 150 metrów, a tu drugie-trzecie miejsce.
Hula: – Ta skocznia jest bardzo wyczulona na warunki. Wszystko zależało od wiatru na dole. Niekiedy oddawało się bardzo dobry skok, ale ciężko było odlecieć
Kubacki: – Mieliśmy spore rozbieżności. Wiatr nas nie oszczędzał, ale takie są loty. Z naturą jeszcze nikt nie wygrał. My musieliśmy trzymać koncentrację i to dało nam drugie miejsce.

Ocena swoich skoków:
Stoch: – Trzeba było się mocno koncentrować. Pierwszy skok zawaliłem. Dość mocno spóźniłem i później nie było szans odlecieć. Drugi to już jednak taki skok, jakie chciałbym oddawać.
Żyła: – Moje skoki były podobne, ale różniły się metrami. Były na pewno lepsze niż w piątek. Skocznię tu z nam z każdej strony. Myślałem, że w finałowym skoku odlecę, ale trochę zabrakło. Fajnie, że udało się choć raz poszybować.

O drugim miejscu w konkursie:
Hula:Spisaliśmy się bardzo dobrze. Każdy oddał dobre skoki. Norwegowie są niesamowici, ale my możemy być z siebie zadowoleni. Daliśmy to, co najlepsze.
Kubacki:Dyskutowaliśmy, że aby wygrać z Norwegami, to musiałoby ich dwóch nie skakać. Mieli też szczęście do warunków. Pokazali, że potrafią latać. Wygrali z przewagą nie do pomyślenia.

O szansach Stocha na triumf w Raw Air
Żyła:Kamil jest w takiej formie, że się obroni. Jeszcze powiększy przewagę i wygra Raw Air. Na pewno będziemy kubicować Kamilowi, aby pokazał to, co robi najlepiej.
Hula:Jeżeli Kamil będzie robił dalej to, co robi tak wspaniale, to nie widzę przeciwwskazań. Podobnie z warunkami, jeśli będą sprawiedliwe to czeka nas fajny konkurs.

Transmisja niedzielnego konkursu od 16:00 w TVP1.

"Daliśmy z siebie wszystko, ale Norwegowie byli poza zasięgiem"

podobne informacje

Naj... pierwszej części PŚ. "Milczek" i koniec "Wielkiej smuty"

Piotr Żyła: święta? Minęły już czasy "podkołderkowe"

Dwóch na podium! Wspaniały konkurs Polaków w Engelbergu

Sprawdź klasyfikację generalną PŚ po Engelbergu