tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Śląski finał hokejowy?

Coraz bliżej ostatecznych rozstrzygnięć w Polskiej Hokej Lidze. Jesteśmy po czwartych meczach półfinałowych i jak na razie przebieg rywalizacji w parach GKS Tychy – TatrySki Podhale i Tauron KH GKS Katowice – Comarch Cracovia jest niemal identyczny.

Śląski finał hokejowy?

Coraz bliżej ostatecznych rozstrzygnięć w Polskiej Hokej Lidze. Jesteśmy po czwartych meczach półfinałowych i jak na razie przebieg rywalizacji w parach GKS Tychy – TatrySki Podhale i Tauron KH GKS Katowice – Comarch Cracovia jest niemal identyczny.
(fot. PAP)

Śląskie drużyny, po bezproblemowych ćwierćfinałach (po 4-0 w serii), rozpoczęły półfinały na własnym lodowisku i zarówno tyszanie jak i katowiczanie w pełni wykorzystali ten atut odnosząc po dwa zwycięstwa. Rywalizacja przeniosła się do Nowego Targu i Krakowa. Magia swojej hali nadal działała. Szarotki, dzięki świetnej grze tercetu Biezais-Kolusz-Ogorodnikow w trzecim meczu pokonały tyszan, a Pasy, mimo problemów w III tercji, uporały się z katowiczanami.

Przy stanie 2-1 w serii dla śląskich klubów odbyły się więc arcyważne mecze numer 4. Najpierw niezwykle wyrównały pojedynek obejrzeli kibice w Nowym Targu. O skromnym, ale jakże cennym, zwycięstwie tyszan 3:2 przesądziła bramka strzelona w 43. minucie przez Bartosza Ciurę. W piątek (16.03) przed szansą na wyrównanie rywalizacji stanęła Comarch Cracovia. Pasom jednak praktycznie nic nie wychodziło, na czele z grą w przewadze. Na początku II tercji Petr Chaloupka w końcu pokonał świetnie broniącego Shane’a Owena, ale Mikołaj Łopuski szybko strzelił na 1-1. Do końca regulaminowych 60 minut wynik nie uległ zmianie i konieczna była dogrywka. Potrwała zaledwie 114 sekund, gdy Tomasz Malasiński po solowym rajdzie pokonał Rafała Radziszewskiego.

Drużyny z Małopolski znalazły się w bardzo trudnej sytuacji. Śląskie GKSy potrzebują jednego zwycięstwa by awansować do finału i najbliższe mecze rozegrają przed własną publicznością. W niedzielę (18.03, 16:45) tyszanie podejmą Tatryski Podhale, a w poniedziałek (19.03, 18:30) katowiczanie zagrają z Comarch Cracovią. Oba mecze oczywiście w TVP Sport i na sport.tvp.pl. Ostatni raz śląski finał PHL (Tychy-Jastrzębie) oglądaliśmy w 2015. Wiele wskazuje na to, że historia się powtórzy, chociaż krążek wciąż w grze, więc póki co GKS Tychy daję 90% szans na finał, a Tauronowi KH GKS Katowice 80 proc.

Ostatnie dni to także radość w środowisku hokejowym na Pomorzu. MH Automatyka Gdańsk utrzymała się w PHL kosztem Anteo Naprzodu. Janowianie zamienili się miejscami z Nestą Mires Toruń, która w finale I ligi wygrała rywalizację z Zagłębiem Sosnowiec.

najnowsze opinie

Maciej Szczęsny W Legii za wcześnie na "efekt nowej miotły"

Maciej Szczęsny "Okiem redakcji". Legia? Za wcześnie na "efekt miotły"

Sebastian Mila Młodzi piłkarze nie grają. To hamuje ich rozwój

Przemysław Babiarz Zadzwonił telefon. Odechciało się jeść