0
3
3

Piękny gol Batshuayia dał wygraną. 90 minut Piszczka

Łukasz Piszczek rozegrał 90 minut w spotkaniu 27. kolejki Bundesligi. Jego Borussia Dortmund na własnym stadionie skromnie wygrała z Hannoverem po pięknej bramce Michy'ego Batshuayia w pierwszej połowie.
Łukasz Piszczek (fot. PAP/EPA)

Znakomita seria Stuttgartu trwa. Minuty Kamińskiego

Borussia odważnie rozpoczęła i już w pierwszej minucie mogła prowadzić, ale Batshuayi trafił w słupek. Gospodarze często atakowali skrzydłami, próbowali centrować w pole karne, ale bramkę zdobyli po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyjątkowej urody strzałem popisał się Batshuayi, pokonując bramkarza.

Przed przerwą Belg mógł trafić na 2:0, ale jego strzał z dystansu był niecelny. Podobnie jak próba Andre Schuerrle z doliczonego czasu pierwszej części.

W drugiej części wiele się nie zmieniło. Tym razem w roli głównej był jednak Mahmoud Dahoud, który próbował szczęścia kopiąc piłkę zza pola karnego, ale żadne z jego uderzeń nie zamieniło się w trafienie.

Goście rzadko zagrażali bramce Romana Buerkiego. Najgroźniejszy był Jonathas, ale jego strzały nie sprawiały problemów Szwajcarowi. W samej końcówce Batshuayi i Maximilian Philipp powinni strzelić drugiego gola dla gospodarzy, ale nie wykorzystali swoich szans.

Jonathas (L) i Gonzalo Castro (fot. Getty Images) (fot. Getty Images)

JAK ZAGRAŁ PISZCZEK?

W pierwszej części polski obrońca był bardzo aktywny w ofensywie. Wielokrotnie pomagał kolegom w przedostawaniu się pod bramkę Hannoveru. Jego centry były jednak w większości niedokładne – partnerzy z Borussii nie stwarzali po nich zagrożenia.

W obronie nie popełniał błędów, często ofiarnie wybijał piłkę spod nóg rywali, przypłacając to zdrowiem – raz musiał zostać opatrzony na murawie przez klubowych lekarzy. Ogólnie Piszczek może być zadowolony ze swojej gry.

OCENA SPORT.TVP.PL (skala 1-10): 7