tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nawałka: jestem w kontakcie z Kubą. Liczę na niego

– Czasu jest bardzo mało, chcemy go jak najlepiej wykorzystać. Mecze są najlepszym sposobem na budowanie więzi z kibicami. To zgrupowanie różni się od innych, bo zaczynamy przygotowania do mundialu, najważniejszej imprezy na świecie – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka. Od poniedziałku kadra zaczyna zgrupowanie we Wrocławiu przed meczami z Nigerią (23.03) oraz Koreą Południową (27.03 w Chorzowie). Transmisje spotkań w TVP1, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Nawałka: Jach wie, że jego szanse na mundial praktycznie nie istnieją
Jakub Błaszczykowski i Adam Nawałka (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Polska – Nigeria i Polska – Korea Południowa w Telewizji Polskiej

O początku zgrupowania:
Rozpoczynamy bezpośredni etap przygotowań do mundialu. Czeka nas krótkie i intensywne zgrupowanie, ale najważniejsze jest dla nas boisko, doskonalenie taktyki, analiza i integrowanie drużyny. Pozostaje teraz realizacja naszych planów, jesteśmy przygotowani na korekty, co dotychczas było naszą mocną stroną.

O najbliższych rywalach:

Jestem bardzo zadowolony z przeciwników. Zarówno Nigeria jak i Korea Południowa prezentują bardzo podobny styl do naszych rywali na mistrzostwach świata, podobnie jak Chile w czerwcu.

O stanie zdrowia piłkarzy:
Mam nadzieję, że wszyscy przyjadą zdrowi. Ostatnie raporty mówią, że Damian Kądzior miał stłuczony mięsień dwugłowy, przejdzie badanie USG. Kilku zawodników jeszcze rozpoczyna dzisiaj swoje mecze, m.in. Sampdoria oraz Chievo Werona. Jesteśmy w stałym kontakcie z piłkarzami.

Kadra na Nigerię i Koreę uzupełniona. Szansa Romanczuka O celu zgrupowania:
Zawsze jestem szczery, co do naszych koncepcji. Zostawiam wiele informacji dla zawodników i sztabu, ale to nie jest dziwne. Chcemy zarówno sprawdzić pewne warianty personalne, co do przydatności na przyszłość reprezentacji, jak i warianty taktyczne. Zaznaczam, że bazowym ustawieniem jest to z czwórką obrońców. Co do formy i dyspozycji równie istotna będzie ta obrońców, wtedy podejmiemy decyzję, jakim ustawieniem zagramy w najbliższych meczach.

O grze trójką obrońców:
Mecz z Urugwajem pokazał, że jest to ustawienie, które wygląda bardzo obiecująco, tym bardziej, że nie wystąpiliśmy w najmocniejszym składzie. Na tym zgrupowaniu też chcę je przetestować, ale będzie to uzależnione od wielu zawodników. Chcę jak najlepiej wykorzystać potencjał piłkarzy jakich mamy.

O Błaszczykowskim:

Wygląda to optymistycznie. Kuba wznowił treningi, miał minimalny uraz mięśnia czworogłowego, ale to praktycznie nic poważnego. Cały czas jestem z nim w kontakcie. Nadrabia zaległości, liczymy na niego i chcemy, by doszedł do odpowiedniej formy fizycznej. Chcemy powołać go na ostatnie zgrupowanie i czekamy na niego.

Jarosław Jach (fot. Getty) O Jarosławie Jachu:
Jarek Jach zamknął sobie szansę pojechania na mundial, ale w ciągu 2-3 lat jego decyzja może okazać się słuszna. Ma treningi na bardzo wysokim poziomie z najlepszymi zawodnikami. Wierzę, że będziemy mieli z niego pożytek w reprezentacji.

O Miliku i innych powołanych:
Tak jak w przypadku innych zawodników, którzy po dłuższej przerwie przyjeżdżają na zgrupowanie chcę zobaczyć, w jakiej jest formie fizycznej i mentalnej. Chcemy przeprowadzić testy dla Arka i zawodników, którzy prezentowali się ostatnio słabiej. Chcemy im pomóc, by budowali formę przed ostatnimi zgrupowaniami, by była ona zadowalająca, by mieli szansę uzyskać powołanie. Wiele pracy poświęciliśmy dotychczas, by ich przygotować. Mam na myśli sposób gry, funkcjonowanie reprezentacji i nie możemy tego zmarnować. Stąd powołanie 30 zawodników, nawet tych, którzy słabiej prezentowali się w klubach, mamy tego pełną świadomość. Podajemy im pewne sugestie, które spowodują, że w tym ostatnim okresie zrobią na tyle postępy, by ich powołać. W przypadku Arka cieszę się, że już wrócił, ostatnie mecze pokazują, że trener Sarri również na niego liczy. Przyjedzie na zgrupowanie to będziemy rozmawiać, po testach zadecydujemy co do wykorzystania go podczas meczów z Nigerią, jak i Koreą Południową.

Konferencja Adama Nawałki przed meczami z Nigerią i Koreą Płd.
Taras Romańczuk: to ważny krok w moim życiu
Kłos o Niezgodzie: to nie jest zawodnik, który od razu zdziała cuda
Jakub Kwiatkowski: wprowadzanie przeciwnika w błąd się zdarza, ale...
Arkadiusz Malarz: Niezgoda zasłużył na powołanie

podobne informacje

Adam Nawałka spokojny o Lecha Poznań. "Zespół ma głębokie rezerwy"

Ekstraklasa: Lech Poznań – Śląsk Wrocław. Udany debiut Nawałki w Poznaniu

Z Legii do Lecha? Adam Nawałka chce Krzysztofa Mączyńskiego

Adam Nawałka: Śląsk gra lepiej niż pokazuje to wynik