tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Stoch: ostatnie konkursy będą prawdziwą zabawą

Kamil Stoch zapewnił sobie w niedzielę triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i w cyklu Raw Air. W Vikersund był zadowolony, że utrzymał wysoki poziom i koncentrację. – Czułem już piętno tych ostatnich dni – przyznał.
Kamil Stoch: czułem piętno ostatnich dni
Kamil Stoch (Fot. PAP/EPA)

Dublet Stocha! Wygrał Raw Air i Kryształową Kulę


Stoch od samego początku był liderem rozgrywanego na czterech norweskich obiektach Raw Air. Zwycięstwo w nim odebrać mu mógł w niedzielę tylko Robert Johansson. Norweg co prawda triumfował na mamuciej skoczni w Vikersund, ale straty do Polaka w klasyfikacji cyklu nie zdołał już odrobić.

Stefan Hula: to był dla mnie dobry turniej Chciałem dzisiaj tylko robić swoje. Czułem już piętno tych ostatnich dni i chciałem po prostu dobrze zakończyć ten turniej. Dobrymi skokami na solidnym poziomie. I co mogę więcej powiedzieć? Jestem bardzo zadowolony i dumny, że udało mi się utrzymać dobry poziom, wysoki poziom od samego początku do ostatniego skoku. Walka była praktycznie do ostatniego skoku i trzeba było ten poziom i koncentrację utrzymać – podkreślił.

Zawodnik z Zębu, podsumowując swoje sukcesy w drugiej edycji Raw Air i w całym sezonie zwrócił uwagę na rolę kolegów z reprezentacji, sztabu szkoleniowego i swojej żony Ewy.

Koncert Żyły i Stocha? "Na razie się uczymy" Najbardziej jestem wdzięczny swoim kolegom z drużyny i całemu sztabowi. Bo sztab tą pracą, którą włożył przez te 10 dni i przez cały ten sezon i którą cały czas wkłada...To dzięki temu jestem w tym miejscu i mogę w dalszym ciągu się rozwijać, tylko dzięki nim jestem tu gdzie jestem. Pozdrawiam również moją kochaną żonę, dzięki której również jestem tym, kim jestem i mogę w pełni korzystać z dóbr, które są mi dawane – podsumował.

Do zakończenia rywalizacji w tym sezonie pozostały trzy przyszłotygodniowe konkursy PŚ na skoczni mamuciej w Planicy. Stoch w lutowych igrzyskach w Pjongczangu wywalczył złoty medal na dużej skoczni oraz brąz w drużynie. W styczniowych mistrzostwach świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie z kolei zdobył srebrny krążek indywidualnie i brązowy wraz z kolegami z reprezentacji.

Czy to był sezon marzeń? On jeszcze się nie skończył. Zostały jeszcze ostatnie konkursy, takie najprzyjemniejsze, już na totalnym luzie i to będzie dopiero prawdziwa zabawa – zapewnił z uśmiechem 30-letni zawodnik.

Stoch z Pucharem Świata. "Dzisiaj stawiam ja"

podobne informacje

Naj... pierwszej części PŚ. "Milczek" i koniec "Wielkiej smuty"

Piotr Żyła: święta? Minęły już czasy "podkołderkowe"

Dwóch na podium! Wspaniały konkurs Polaków w Engelbergu

Sprawdź klasyfikację generalną PŚ po Engelbergu