tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Astori patronem ośrodka treningowego Fiorentiny

Władzie Fiorentiny – klubu piłkarskiej ekstraklasy Włoch – postanowiły zmienić nazwę ośrodka treningowego i uhonorować zmarłego na początku miesiąca kapitana tego zespołu. Obiekt będzie nazywał się "Centro Sportivo Davide Astori".
Davide Astori (fot. Getty Images)

Astori został znaleziony martwy w pokoju hotelowym nad ranem 4 marca, kiedy Viola miała grać na wyjeździe z Udinese. Śmierć nastąpiła prawdopodobnie w wyniku zawału serca. Miał 31 lat.

Podjęliśmy taką decyzję, bo to był jego dom. Przychodził tam każdego dnia na trening, spędzał tam też czas ze swoją rodziną – powiedział prezes Fiorentiny Mario Cognigni, cytowany w portalu ESPN.

Nie wiadomo, kiedy nazwa zostanie nadana oficjalnie, ale klub chce tego dokonać "najszybciej jak to możliwe".

Fiorentina wygrała oba spotkania po śmierci Astoriego – 1:0 z Benevento i 2:1 z Torino. Gole i zwycięstwa zadedykowano byłemu kapitanowi.

To będzie kulminacja inicjatywy, którą omówiliśmy z rodziną Davide. Pamięć o nim musi z nami pozostać każdego dnia, a nie tylko po meczach – mówił Cognigni.

Astori miał żonę i dwuletnią córkę. W Fiorentinie grał od sierpnia 2015 roku, najpierw na zasadzie wypożyczenia. Nosił koszulkę z numerem 13, który klub zastrzegł.

podobne informacje

Media: dwóch lekarzy podejrzanych w związku ze śmiercią Astoriego

Josip Ilicić, kolega Arkadiusza Recy z Atalanty, pokonał poważną infekcję: myślałem, że umrę

Przyczyny śmierci Astoriego prawdopodobnie naturalne

Dwa kluby wycofały numer 13 po śmierci Astoriego