tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kane nad Messim i "Lewym". Najbardziej opłacalne transfery

Kluby wydają coraz większe pieniądze na nowych zawodników, ale nie za wszystkich w światowej czołówce płacono ogromne pieniądze. Międzynarodowy Ośrodek Badań nad Sportem z Neuchatel zanalizował, które zespoły zrobiły najlepszy interes, płacąc za swoich liderów najmniej w stosunku do ich rynkowej wartości.
Harry Kane (fot. Getty Images)

Powołania Peszki i Jędrzejczyka? "Zaufajmy Nawałce"

W zestawieniu bryluje Tottenham Hotspur – angielski zespół nie musiał zapłacić ani funta za Harry’ego Kane’a, którego wycenia się obecnie aż na 198 milionów funtów, czyli nawet więcej niż Leo Messiego. Świetny interes londyńczycy zrobili też na kupnie Delego Alliego, za którego zapłacili Milton Keynes Dons 7 milionów funtów – teraz jest wart 171 milionów.

Wśród zawodników z najlepszym wskaźnikiem pod tym kątem znalazł się Robert Lewandowski. Polak trafił do Bayernu Monachium jako wolny agent, a teraz jest wart 102 miliony funtów. Nie zabrakło oczywiście Lionela Messiego, który jest wychowankiem Barcelony, a wycenia się go obecnie na 197 milionów funtów.

(fot. football-observatory)

W zestawieniu znalazło się też kilku zawodników, za których zapłacono sporo, ale ich wartość znacznie wzrosła po transferze. Do takich należą Antoine Griezmann, Paulo Dybala, Mohamed Salah, Leroy Sane czy Kevin de Bruyne.