tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mayweather kupi sobie klub? "Sprowadzę Ronaldo!"

Floyd Mayweather Jr. chyba nigdy nie przestanie zaskakiwać. Chwilę po tym, jak ogłosił chęć rewanżu z Conorem McGregorem na zasadach MMA, zdradził, że ma jeszcze jedno marzenie: kupno klubu piłkarskiego.
Floyd Mayweather (fot. Getty)

W 2017 roku Mayweather po raz kolejny ogłosił zakończenie sportowej kariery. Z rekordem 50-0, "Money" uważany jest za jednego z najlepszych pięściarzy w historii.

Za walkę z Conorem McGregorem zarobił ponad 100 milionów dolarów. Choć nie wiadomo, jakim dokładnie majątkiem dysponuje, na pewno dostatecznym, by spełniać liczne kaprysy. Najnowszym jest chęć zainwestowania w... Newcastle United. – Lepiej uwierzcie, że gdy to zrobię, będę często imprezował w mieście – wyznał w swoim stylu.

Cristiano Ronaldo (fot. Getty) Plany są ponoć poważne. – Kocham Newcastle. Ludzie tam imprezują mocniej niż gdziekolwiek na świecie. Spotkałem też kilku piłkarzy – to dobre chłopaki. Jestem otwarty na wszelkie nowe perspektywy biznesowe i kocham sport, natomiast będę inwestował głową, nie sercem – wyznał. – Chodzenie za głosem serca to najprostszy sposób, by stracić pieniądze. Jeśli dostanę jednak odpowiedni biznes plan, przyjrzą się temu moi ludzie i powiedzą, że mogę coś zarobić, to zainwestuję. Piłka nożna nie jest do końca "moja", ale wpływy mam wszędzie – dodał.

Mayweather chce rozpocząć karierę w piłce od prawdziwej bomby. – Cristiano Ronaldo jest moim kibicem i przyjacielem od lat, więc myślę, że byłbym w stanie go namówić, by zakończył karierę w Newcastle – zaskoczył.

Pozostaje... trzymać kciuki.

podobne informacje

Liga Mistrzów: Ronaldo uniknie długiej kary? Decyzja 27 września

Cristiano Ronaldo czeka na decyzje UEFA. Długa dyskwalifikacja?

Od Messiego po Ronaldo. Plusy i minusy pierwszej kolejki Ligi Mistrzów

LM: Juventus chce wprowadzenia VAR. "Pomógłby w ocenie"