tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ronaldo najlepszym portugalskim piłkarzem w 2017 roku

Cristiano Ronaldo zwyciężył w plebiscycie "Quinas de Oro" na najlepszego portugalskiego piłkarza w 2017 roku. Napastnik Realu Madryt wygrał wspólne głosowanie przedstawicieli rodzimej federacji (FPF) oraz związków trenerów i piłkarzy.
Cristiano Ronaldo (fot. Getty Images)

Ronaldo załozył się z kolegami. "Będę lepszy niż Messi"

Statuetkę wręczył mu w poniedziałkowy wieczór podczas gali w Lizbonie prezydent Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) Słoweniec Aleksander Ceferin.

Za Ronaldo uplasowali się pomocnik Bernardo Silva z Manchesteru City oraz bramkarz Sportingu Lizbona Rui Patricio.

To był niezapomniany rok dla mnie osobiście, ale też historyczny dla Realu Madryt – powiedział laureat, przypominając, że wywalczył z Królewskimi pięć trofeów oraz zakwalifikował się z drużyną narodową do mistrzostw świata w Rosji.

Za swoje osiągnięcia w 2017 roku już wcześniej uhonorowano go także Złotą Piłką oraz nagrodą FIFA The Best. Od stycznia do grudnia zdobył 42 bramki dla klubu i 11 dla Portugalii (53 gole w tym czasie uzyskał też m.in. Robert Lewandowski).

Ronaldo zwyciężył w plebiscycie "Quinas de Oro" po raz drugi z rzędu. W pierwszej edycji w 2015 roku otrzymał z kolei nagrodę dla najlepszego portugalskiego piłkarza w historii.

podobne informacje

Madryt tęskni za Cristiano Ronaldo. Spadek frekwencji na stadionie Realu Madryt

Złoty But: zmiana lidera, Piątek na czele grupy pościgowej

"Atakuje każdą piłkę". Krzysztof Piątek skuteczniejszy od Cristiano Ronaldo

"Messi przyspieszył święta". Argentyńczyk goni Cristiano Ronaldo