tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ronaldo najlepszym portugalskim piłkarzem w 2017 roku

Cristiano Ronaldo zwyciężył w plebiscycie "Quinas de Oro" na najlepszego portugalskiego piłkarza w 2017 roku. Napastnik Realu Madryt wygrał wspólne głosowanie przedstawicieli rodzimej federacji (FPF) oraz związków trenerów i piłkarzy.
Cristiano Ronaldo (fot. Getty Images)

Ronaldo załozył się z kolegami. "Będę lepszy niż Messi"

Statuetkę wręczył mu w poniedziałkowy wieczór podczas gali w Lizbonie prezydent Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) Słoweniec Aleksander Ceferin.

Za Ronaldo uplasowali się pomocnik Bernardo Silva z Manchesteru City oraz bramkarz Sportingu Lizbona Rui Patricio.

To był niezapomniany rok dla mnie osobiście, ale też historyczny dla Realu Madryt – powiedział laureat, przypominając, że wywalczył z Królewskimi pięć trofeów oraz zakwalifikował się z drużyną narodową do mistrzostw świata w Rosji.

Za swoje osiągnięcia w 2017 roku już wcześniej uhonorowano go także Złotą Piłką oraz nagrodą FIFA The Best. Od stycznia do grudnia zdobył 42 bramki dla klubu i 11 dla Portugalii (53 gole w tym czasie uzyskał też m.in. Robert Lewandowski).

Ronaldo zwyciężył w plebiscycie "Quinas de Oro" po raz drugi z rzędu. W pierwszej edycji w 2015 roku otrzymał z kolei nagrodę dla najlepszego portugalskiego piłkarza w historii.

podobne informacje

Zawiły świat transferów. Czego nie widać na pierwszy rzut oka?

Tak się bawi Ronaldo. "Skromny" napiwek Portugalczyka

Na transferze Ronaldo zarobili też... norwescy emeryci

"W Madrycie za mną nie tęsknią". Ronaldo nie zagra z Realem