tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ronaldo najlepszym portugalskim piłkarzem w 2017 roku

Cristiano Ronaldo zwyciężył w plebiscycie "Quinas de Oro" na najlepszego portugalskiego piłkarza w 2017 roku. Napastnik Realu Madryt wygrał wspólne głosowanie przedstawicieli rodzimej federacji (FPF) oraz związków trenerów i piłkarzy.
Cristiano Ronaldo (fot. Getty Images)

Ronaldo załozył się z kolegami. "Będę lepszy niż Messi"

Statuetkę wręczył mu w poniedziałkowy wieczór podczas gali w Lizbonie prezydent Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) Słoweniec Aleksander Ceferin.

Za Ronaldo uplasowali się pomocnik Bernardo Silva z Manchesteru City oraz bramkarz Sportingu Lizbona Rui Patricio.

To był niezapomniany rok dla mnie osobiście, ale też historyczny dla Realu Madryt – powiedział laureat, przypominając, że wywalczył z Królewskimi pięć trofeów oraz zakwalifikował się z drużyną narodową do mistrzostw świata w Rosji.

Za swoje osiągnięcia w 2017 roku już wcześniej uhonorowano go także Złotą Piłką oraz nagrodą FIFA The Best. Od stycznia do grudnia zdobył 42 bramki dla klubu i 11 dla Portugalii (53 gole w tym czasie uzyskał też m.in. Robert Lewandowski).

Ronaldo zwyciężył w plebiscycie "Quinas de Oro" po raz drugi z rzędu. W pierwszej edycji w 2015 roku otrzymał z kolei nagrodę dla najlepszego portugalskiego piłkarza w historii.

podobne informacje

Liga Mistrzów: Ronaldo uniknie długiej kary? Decyzja 27 września

Cristiano Ronaldo czeka na decyzje UEFA. Długa dyskwalifikacja?

Od Messiego po Ronaldo. Plusy i minusy pierwszej kolejki Ligi Mistrzów

LM: Juventus chce wprowadzenia VAR. "Pomógłby w ocenie"