tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Pierwszy trening reprezentacji bez Lewandowskiego, Piszczka i Bereszyńskiego

Trzej piłkarze reprezentacji Polski Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Bartosz Bereszyński nie wzięli udziału w pierwszym treningu reprezentacji Polski na zgrupowaniu poprzedzającym mecze towarzyskie z Nigerią i Koreą Południową. Transmisja tych spotkań w TVP1, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Pierwszy trening reprezentacji Polski we Wrocławiu (Fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Lewandowski: to, że mniej gram, było planowane

– Decyzją sztabu szkoleniowego cała trójka pozostała w hotelu i poddana została zabiegom fizykoterapeutycznym – powiedział rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Piłkarze reprezentacji Polski do poniedziałkowego wieczoru przyjeżdżali do wrocławskiego hotelu, gdzie będą przebywać do najbliższej niedzieli. Tego samego dnia do Zabrza wrócił Damian Kądzior, który nabawił się urazu w sobotnim meczu wyjazdowym Górnika z Koroną Kielce (2:2).

Z urazem do Wrocławia przyleciał również Bereszyński, któremu odnowił się uraz w niedzielnym meczu Serie A z Interem Mediolan (0:5). 25-letni obrońca opuścił boisko już w 33. minucie spotkania. Nie wiadomo, czy będzie gotowy do gry w piątkowym pojedynku z Nigerią.

– Po wtorkowych badaniach została podjęta decyzja, że pozostaje z nami na zgrupowaniu i nadal będzie przechodził zabiegi fizykoterapeutyczne – dodał Kwiatkowski.

W piątek we Wrocławiu reprezentacja Polski zagra towarzysko z Nigerią, a cztery dni później w Chorzowie z Koreą Południową.

Nigeria jak Senegal. "A kto będzie udawał Polskę?"

podobne informacje

Eliminacje Euro 2020: na tych piłkarzy rywali trzeba szczególnie uważać

Zbigniew Boniek studzi emocje po losowaniu grup el. Euro 2020

Jerzy Brzęczek spokojny po losowaniu grup el. Euro 2020. "Pełne, agresywne zaangażowanie"

Losowanie eliminacji Euro 2020: tak będzie przebiegać ceremonia