tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ekstraklasa: poważna kontuzja Jarosława Fojuta

Obrońca Pogoni Szczecin Jarosław Fojut nie zagra już w tym sezonie piłkarskiej ekstraklasy. Czeka go operacja i długa rehabilitacja.
JAROSŁAW FOJUT (L) (FOT. TVP)

Nawałka: jestem w kontakcie z Kubą. Liczę na niego

Fojut doznał zerwania więzadła krzyżowego kolana i w czwartek przejdzie w Szczecinie zabieg operacyjny. Kontuzji nabawił się pod koniec ostatniego meczu "Portowców" w Niecieczy, który Pogoń wygrała 4:2. Piłkarz opuścił boisko w 85. min spotkania zastąpiony przez Sebastiana Rudola.

Początkowo nic nie wskazywało, że uraz jest aż tak poważny. Diagnoza dokonana w Szczecinie wskazała jednak konieczność przeprowadzenia zabiegu operacyjnego. Po nim stopera Pogoni czeka długa rehabilitacja. Pewne jest, że w bieżących rozgrywkach ligowych nie będzie mógł wrócić na boisko.

30-letni Fojut do Pogoni przeszedł z Dundee United w 2015 r. Pod nieobecność Adama Frączczaka pełnił rolę kapitana. W bieżących rozgrywkach wystąpił w 17 meczach ekstraklasy, z czego – poza wspomnianym pojedynkiem z Bruk-Betem Termaliką – wszystkie pozostałe w pełnym wymiarze czasowym. Od kiedy zespół szczeciński objął trener Kosta Runjaic, Fojut zawsze (poza pauzą za żółte kartki) wychodził na boisko w podstawowym składzie.

Pogoń po 28 kolejkach z dorobkiem 28 pkt zajmuje 13. pozycję w tabeli.

Krychowiak: przenosząc się do Anglii, wpadłem z deszczu pod rynnę

podobne informacje

Trudna sytuacja Pogoni. "Nie chcę przeżywać tego jeszcze raz"

Górnik – Pogoń 2:2. Niespodzianka w Lublinie

Wisła – Pogoń 2:1. Piękny gol Pietrzaka

Gala Ekstraklasy: Nemanja Nikolić piłkarzem sezonu