tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ 2018: stadion w Samarze wymaga jeszcze wielu prac

FIFA poinformowała, że stadion w Samarze, gdzie od połowy czerwca mają odbywać się mecze piłkarskich mistrzostw świata wymaga jeszcze wiele pracy, by zdążyć z oddaniem go na czas. Mieszczący 45 tys. kibiców obiekt jako jedyny z dwunastu nie ma nawet położonej murawy.
Samara Arena (fot. Getty Images)

Nawałka: jestem w kontakcie z Kubą. Liczę na niego

Rosjanie tłumaczą się, że opóźnienia związane są z warunkami atmosferycznymi, które tej zimy uniemożliwiły intensywne prace.

Spodziewaliśmy się większego progresu. W Samarze jest jeszcze wiele pracy do zrobienia – skomentował przedstawiciel FIFA Colin Smith.

Stadion ma być gotowy na koniec kwietnia. To właśnie wówczas obiekt powinien zostać przekazany FIFA. – Potrzebujemy tego czasu, żeby przygotować wszystko na mundial – dodał Smith.

W Samarze mają odbyć się cztery mecze grupowe, w tym m.in. Rosja – Urugwaj, jedno spotkanie 1/8 finału i ćwierćfinał. Mundial odbędzie się na 12 obiektach w 11 miastach, w tym w Moskwie, Soczi, Kazaniu i St. Petersburgu. Polacy swoje mecze rozegrają w stolicy (z Senegalem), Kazaniu (z Kolumbią) i Wołgogradzie (z Japonią). Finał zaplanowany jest na 15 lipca.

Krychowiak: przenosząc się do Anglii, wpadłem z deszczu pod rynnę