9:14
21.03.2018, 17:45
Mistrzostwa Europy, eliminacje, grupa 2, 2017/2018, 3. runda

EL. ME: wyraźna różnica. Polki przegrały w Gdyni

Reprezentantki Polski nie zdołały odnieść trzeciego zwycięstwa w eliminacjach mistrzostw Europy. Zawodniczki Leszka Krowickiego przegrały w Gdyni z Czarnogórą 20:26. Następny mecz rozegrają w sobotę z tymi samymi rywalkami. Transmisja meczu w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
El. ME 2018 kobiet: Polska – Czarnogóra (skrót)
Joanna Szarawaga (fot. PAP)

Robert Lis: jeszcze rok temu nie uwierzyłbym, że będę pracował z kobietami

Pierwsza połowa nie była wymarzona dla reprezentantek Polski. O ile na początku toczyły wyrównaną walkę, to wraz z upływem czasu było coraz gorzej. Remis utrzymywał się do stanu 3:3, a później prowadziły już tylko rywalki i prowadzenia nie oddały. U biało-czerwonych zawodziła skuteczność.

Romana Roszak (fot. PAP) Mimo że Adrianna Płaczek dobrze spisywała się w bramce, to Czarnogórki i tak potrafiły wypracować sobie wielką przewagę. Po upływie pięciu minut drugiej części prowadziły już siedmioma bramkami.

Taka strata była już niemożliwa do odrobienia dla zawodniczek Leszka Krowickiego. Mimo starań liderek kadry – Karoliny Kudłacz-Gloc (5 bramek), Kingi Grzyb (3 bramki) i Kingi Achruk (3 bramki), to reprezentantki Polski przegrały pierwszy mecz w tych eliminacjach. Udało się jedynie minimalnie zmniejszyć różnicę bramkową z pierwszej połowy.

W tabeli grupy 2 zajmują drugie miejsce i tracą dwa punkty do Czarnogórek, z którymi kolejny mecz zagrają w sobotę. 30 maja biało-czerwone zmierzą się na wyjeździe z Włoszkami. Z kolei 2 czerwca podejmą Słowaczki.

El. ME 2018 kobiet: Polska – Czarnogóra (mecz)