tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Stoch goni Johanssona. Brakuje... 68,5 metra

Kończące sezon konkursy w Planicy, to idealna okazja, by Kamil Stoch wygrał kolejną indywidualną klasyfikację. Chodzi o sumę długości skoków we wszystkich indywidualnych zawodach Pucharu Świata w roku kalendarzowym. Liderem przed zmaganiami na Letalnicy jest Norweg Robert Johansson. Mistrz olimpijski z Pjongczangu traci do niego… 68,5 metra. Transmisja od 14:45 w TVP1. Relacja tekstowa w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.
Kamil Stoch (fot. Getty Images)

LOTERYJNA LETALNICA. TRZY PARADOKSY KWALIFIKACJI

Złoty medal igrzysk olimpijskich, triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni i Willingen Five. Lista osiągnięć Stocha jest zdecydowanie dłuższa, ale skoczkowi z Zębu ciągle mało. Tym razem zawodnik prowadzony przez Stefana Horngachera może okazać się najlepszy w kolejnej nietypowej klasyfikacji. Chodzi o sumę długości skoków osiągniętą w sezonie 2017/2018.

Jeszcze przed rozpoczęciem zmagań w Planicy, lider biało-czerwonych zajmuje w tym zestawieniu drugą lokatę – 6508,5 metra. Nieznacznie wyprzedza go Robert Johansson – 6577, choć Norweg ma oddany o jeden skok więcej. Wszystko przez nieudany dla Stocha konkurs w Zakopanem, gdzie zajął dopiero 38. pozycję. – Nie zamierzam skupiać się na żadnych indywidualnych klasyfikacjach. Chcę się cieszyć ze skakania i dobrze wykonać swoją pracę – zaznaczył mistrz olimpijski.

„Skok roku”. Taką nazwę nosi nagrodą, o którą rywalizują zawodnicy ze światowej czołówki. Nie jest zaskoczeniem, że w ubiegłym sezonie w tej klasyfikacji triumfował... Stoch (7004,5 metra).

Najlepsze dziesiątka klasyfikacji:

1. Robert Johansson – 6577 metrów;

2. Kamil Stoch – 6508,5 metra;

3. Daniel-Andre Tande – 6372,5 metra;

4. Andreas Wellinger – 6276,5 metra;

5. Johan Andre Forfang – 6231,5 metra;

7. Dawid Kubacki – 6142 metry

6. Markus Eisenbichler – 6217 metrów;

8. Andreas Stjernen – 6118 metrów;

9. Stefan Hula – 6102 metry

10. Piotr Żyła – 5899 metrów.

Gregor Schlierenzauer: sam nie wierzyłem, że skoczyłem tak daleko

podobne informacje

Puchar Świata w skokach narciarskich: organizatorzy przygotowani do zawodów w Engelbergu

Nowa skocznia w Polsce? Nietypowa lokalizacja...

PŚ w Engelbergu: miejsce, gdzie Stoch przyśpiesza. Transmisje w TVP

Wisła gotowa na przyjęcie Polaków. "Skocznia jest do ich dyspozycji"