tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Już trzy medale Polaków na łyżwiarskich AMŚ w Mińsku

Doskonale rozpoczęły się dla polskich zawodników Akademickie Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim w Mińsku. Po czterech konkurencjach pierwszego dnia biało-czerwoni mają na swoim koncie już trzy medale!
Łyżwiarstwo (fot. informacja prasowa)

LOTERYJNA LETALNICA. TRZY PARADOKSY KWALIFIKACJI

Jako pierwsza na podium i to na najwyższym stopniu stanęła Magdalena Czyszczoń (klub AZS AWF Katowice, uczelnia AWF Katowice), która była najlepsza na dystansie 3000 metrów. Polka nad drugą w klasyfikacji Holenderką Paulien Verhaar uzyskała blisko półtorej sekundy przewagi.

Dwa miesiące nie startowałam indywidualnie, więc muszę przyznać, że to złoto jest dla mnie sporą niespodzianką. Bardzo się cieszę, że tak dobrze rozpoczęły się dla nas te mistrzostwa – mówiła Czyszczoń.

Kolejne medale srebrne wywalczyły drużyny polskich sprinterów. Najpierw panie w składzie Aleksandra Kapruziak (AZS AWF Katowice, AWF Katowice), Kaja Ziomek (MKS CupruLubin, AWF Katowice) i Andżelika Wójcik(AZS AWF Katowice, AWF Katowice) dały się wyprzedzić tylko Rosjankom zresztą tracąc zaledwie 0,02 sek. w bezpośredniej rywalizacji w jednym biegu, a kilkanaście minut później drugi czas też za Rosjanami uzyskali panowie. Polacy biegli w składzie: Marcel Drwięga (AZS AWF Katowice, AWT Katowice), Dawid Burzykowski (Stoczniowiec Gdańsk, AWF Kraków) i Marcin Bachanek (Stoczniowiec Gdańsk, AWF Katowice).

W listopadzie urodziłam synka, Zbigniewa, i Akademickie Mistrzostwa Świata to mój pierwszy start po porodzie. Wróciłam na lód i od razu medal, bardzo się cieszę – powiedziała Kapruziak.

Gorzej biało-czerwoni spisali się w wyścigu na dystansie 5000 metrów mężczyzn Szymon Palka (Stoczniowiec Gdańsk, AWF Kraków) był dziewiąty, Mateusz Kania (Fundacja ŁiSW Legia Warszawa, Politechnika Warszawa) zajął trzynastą lokatę, a Radosław Jakubski (AZS Zakopane, AWF Katowice).

Gregor Schlierenzauer: sam nie wierzyłem, że skoczyłem tak daleko