tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ranking FIFA kobiet: nieznaczny spadek Polek

Kobieca reprezentacja Polski zajmuje 31. miejsce w opublikowanym w piątek rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA), co oznacza spadek biało-czerwonych o jedną pozycję.
Kadra polskich piłkarek (fot. PAP)

Ampfutboliści zaskoczyli piłkarzy Nawałki. "Strzelają lepiej niż nasi"

Liderkami pozostały Amerykanki, na drugie miejsce z trzeciego awansowały Angielki, a ich pozycję zajęła reprezentacja Niemiec, która w poprzednim, grudniowym zestawieniu była wiceliderem.

Podopieczne trenera Miłosza Stępińskiego 6 kwietnia wznowią rywalizację w eliminacjach MŚ podejmując we Włocławku najsłabszą w grupie Albanię, a cztery dni później zagrają na wyjeździe ze Szkocją, która jest głównym rywalem w walce o drugie miejsce, za faworytem grupy Szwajcarią.

Turniej finałowy MŚ odbędzie się we Francji w 2019 roku. Awansują do niego bezpośrednio zwycięzcy siedmiu grup. Cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc będą rywalizować w barażach, które wyłonią ostatniego uczestnika mundialu ze strefy europejskiej.

Męska reprezentacja Polski w ostatnim rankingu FIFA została sklasyfikowana na szóstym miejscu, awansując o jedną lokatę.

Milik: mam problemy z głową, a nie z nogą? Śmieszy mnie to

podobne informacje

ME siatkarzy 2019: Polacy poznali grupowych rywali

Jerzy Brzęczek ruszył w trasę. Namówi do powrotu Łukasza Piszczka?

Ranking: najlepsze występy polskich piłkarzy w 2018 roku (wideo)

Peszko zakończył karierę reprezentacyjną. "Umiejętności brakowało..."