tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kamil Stoch był absolutnym dominatorem

Czy to był najlepszy sezon w historii polskich skoków narciarskich? – Dla drużyny na pewno tak - uważa Apoloniusz Tajner, Prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Kamil Stoch był absolutnym dominatorem

Czy to był najlepszy sezon w historii polskich skoków narciarskich? – Dla drużyny na pewno tak - uważa Apoloniusz Tajner, Prezes Polskiego Związku Narciarskiego.
Stefan Horngacher i Kamil Stoch (fot. PAP)

Kolejny skalp Kamila Stocha. Wygrał turniej Planica 7

Tajner z aprobatą wypowiadał się o tegorocznych osiągnięciach Kamila Stocha, który od pierwszego konkursu Pucharu Świata imponował dobrą dyspozycją i kolekcjonował kolejne trofea.

– To był piękny sezon sezon, zwłaszcza jego końcówka. Kamil Stoch był absolutnym dominatorem – dziewięć zwycięstw w Pucharze Świata, kilka miejsc na podium, medale olimpijskie w drużynie i indywidualnie, sukcesy na mistrzostwach świata w lotach, Turniej Czterech Skoczni... To całe pasmo sukcesów, odniesionych w tak krótkim czasie. Strategia Kamila, żeby skupiać się tylko na dobrych skokach, okazała się skuteczna – powiedział.

Prezes PZN przyznał, że obawiał się o kondycję kadrowiczów, podczas trudnego i długiego sezonu, który obfitował w ważne starty.

– Forma fizyczna, która utrzymywała się od początku do końca sezonu, była efektem rozpoczęcia pracy przed kolejnym cyklem wcześniej, bo już w kwietniu. Stefan Horngacher położył nacisk na przygotowanie fizyczne, motoryczne i siłowe. Sam z ogromnym zainteresowaniem patrzyłem, czy to nie obróci się negatywnie i czy wszyscy wytrzymają te obciążenia. W przypadku Kamila plany treningowe były strzałem w dziesiątkę.

Zapytany, czy był to najlepszy w historii sezon polskich skoków narciarskich, nie miał wątpliwości, że wyniki zawodów drużynowych najmocniej wpłynęły na ocenę tegorocznych poczynań biało-czerwonych.

– Chyba należałoby rozpisać referendum by odpowiedzieć na to pytanie. Na każdy sezon możemy patrzeć różnie, zależnie od tego jaką skalę ocen przyjmiemy. Jeśli chodzi o drużynę, to na pewno był to nasz najlepszy rok. Nie chodzi tu tylko o zwycięstwo indywidualne, bo wcześniej mieliśmy taką gwiazdę jak Adam Małysz. Tutaj Kamil też dominował, ale miał wsparcie zespołu, który zdobywał medale w tych najważniejszych zawodach – podsumował Tajner.

Podpis przed kamerą TVP. Horngacher zostaje w Polsce!

najnowsze opinie

Rafał Rostkowski Drugiego gola dla Senegalu strzelił PZPN

Sebastian Mila To ten moment, gdy piłkarze potrzebują naszej wiary

Jan Tomaszewski Niepotrzebnie szukamy kwadratowych jaj

Maciej Szczęsny Szczęsny wybrał się do kiosku z napojami wyskokowymi