tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kamil Stoch był absolutnym dominatorem

Czy to był najlepszy sezon w historii polskich skoków narciarskich? – Dla drużyny na pewno tak - uważa Apoloniusz Tajner, Prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Kamil Stoch był absolutnym dominatorem

Czy to był najlepszy sezon w historii polskich skoków narciarskich? – Dla drużyny na pewno tak - uważa Apoloniusz Tajner, Prezes Polskiego Związku Narciarskiego.
Stefan Horngacher i Kamil Stoch (fot. PAP)

Kolejny skalp Kamila Stocha. Wygrał turniej Planica 7

Tajner z aprobatą wypowiadał się o tegorocznych osiągnięciach Kamila Stocha, który od pierwszego konkursu Pucharu Świata imponował dobrą dyspozycją i kolekcjonował kolejne trofea.

– To był piękny sezon sezon, zwłaszcza jego końcówka. Kamil Stoch był absolutnym dominatorem – dziewięć zwycięstw w Pucharze Świata, kilka miejsc na podium, medale olimpijskie w drużynie i indywidualnie, sukcesy na mistrzostwach świata w lotach, Turniej Czterech Skoczni... To całe pasmo sukcesów, odniesionych w tak krótkim czasie. Strategia Kamila, żeby skupiać się tylko na dobrych skokach, okazała się skuteczna – powiedział.

Prezes PZN przyznał, że obawiał się o kondycję kadrowiczów, podczas trudnego i długiego sezonu, który obfitował w ważne starty.

– Forma fizyczna, która utrzymywała się od początku do końca sezonu, była efektem rozpoczęcia pracy przed kolejnym cyklem wcześniej, bo już w kwietniu. Stefan Horngacher położył nacisk na przygotowanie fizyczne, motoryczne i siłowe. Sam z ogromnym zainteresowaniem patrzyłem, czy to nie obróci się negatywnie i czy wszyscy wytrzymają te obciążenia. W przypadku Kamila plany treningowe były strzałem w dziesiątkę.

Zapytany, czy był to najlepszy w historii sezon polskich skoków narciarskich, nie miał wątpliwości, że wyniki zawodów drużynowych najmocniej wpłynęły na ocenę tegorocznych poczynań biało-czerwonych.

– Chyba należałoby rozpisać referendum by odpowiedzieć na to pytanie. Na każdy sezon możemy patrzeć różnie, zależnie od tego jaką skalę ocen przyjmiemy. Jeśli chodzi o drużynę, to na pewno był to nasz najlepszy rok. Nie chodzi tu tylko o zwycięstwo indywidualne, bo wcześniej mieliśmy taką gwiazdę jak Adam Małysz. Tutaj Kamil też dominował, ale miał wsparcie zespołu, który zdobywał medale w tych najważniejszych zawodach – podsumował Tajner.

Podpis przed kamerą TVP. Horngacher zostaje w Polsce!

najnowsze opinie

Jakub Kot Czy jury popełniło błąd? Warunki były stabilne...

Adam Małysz Niesamowity konkurs! W niedzielę Kubacki faworytem

Adam Małysz Weekend w Zakopanem będzie należał do Polaków

Szymon Borczuch Suso mógłby być świetnym partnerem dla Piątka