tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Szaleństwo na punkcie Joshuy. "Anglicy są w nim zakochani"

Anthony Joshua rozkochał w sobie brytyjskich kibiców, wokół kolejnych występów mistrza olimpijskiego trwa pełne szaleństwo. – Jego wizerunek jest niemal wszędzie, od siłowni po fast foody. Pod względem popularności mogą z nim rywalizować tylko najwięksi piłkarze. Anglicy są w nim zakochani – komentuje Igor Jakubowski, pięściarz kategorii ciężkiej i olimpijczyk, mieszkający w Manchesterze. Transmisja wielkiej walki z Josephem Parkerem już w sobotę (31 marca) od 21:00 w TVP Sport, aplikacji i SPORT.TVP.PL.
Anthony Joshua, fot. Getty

Joshua vs Parker jak starcie legend. "Krwawe widowisko"

Jakubowski od kilku miesięcy mieszka na Wyspach Brytyjskich i z bliska obserwuje szaleństwo, które wywołuje Joshua. Król nokautu z Watfordu stał się nie tylko ambasadorem sportu, ale także twarzą reklamową wielu firm. Przemierzając ulice miast nie sposób nie dostrzec spoglądającego na nas z billboardów panującego mistrza świata federacji IBF, IBO, i WBA.

Mieszkając w Anglii zobaczyłem, ile Joshua znaczy dla kibiców. Wystarczy wyjść z domu, żeby natknąć się na jego wizerunek, który jest niemal wszędzie. Pojawia się na billboardach reklamujących ubrania sportowe, wodę, siłownię, centra handlowe, fast foody. Pod względem popularności mogą z nim rywalizować tylko najwięksi piłkarze. Anglicy są w nim zakochani, jest bohaterem. Trenowałem przez jakiś czas w sali Amira Khana, który przecież też jest gwiazdą, a i tak wszyscy rozmawiają o Joshule – mówi dla SPORT.TVP.PL uczestnik igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Na drodze mierzącego 198 cm "AJ'a" stanie niepokonany w 24. bojach Parker, czempion organizacji WBO, który nie wzbudza lęku w Wielkiej Brytanii.

Izuagbe Ugonoh: Joseph Parker nie ma nic do stracenia Miejscowi nie traktują go poważnie. To nie będzie jednak łatwa przeprawa. Brytyjscy bukmacherzy zdecydowanie stawiają na swojego. Mam w głowie dwa scenariusze – Joshua, który jest zawodnikiem kompletnym, wygra przez nokaut w 4-5 rundzie lub Parker go przełamie w starciach 10-11.Zauważmy, że Nowozelandczyk potrafi boksować w tym samym tempie przez cały pojedynek, podczas gdy Anglik rozpoczyna bardzo mocno, a później spuszcza z tonu, utrzymując jednak kontrolę – dodał Jakubowski.

Warto zwrócić uwagę na być może nie do końca docenianą atletyczność boksera pochodzącego z Auckland.

Ma wrodzoną siłę, jest jak dzik. Zastanawiam się czy nie jest za młody na takie wyzwanie, to mój rówieśnik. Z drugiej strony, Joshua tym razem nie idzie na pewniaka, tak jak przed starciem z Carlosem Takamem. Pięściarze z Antypodów są sportowymi świrami, mają swoje przekonanie i twardą psychikę. Parker jest bardziej statyczny, potrafi umiejętnie balansować i wystrzelić w tempo "bombę". Jest ringowym bandytą, dlatego nie mogę się już doczekać! – dodaje z entuzjazmem.

Transmisja 31 marca od 21:00 w TVP Sport, aplikacji i SPORT.TVP.PL.

Były rywal Joshuy nie daje szans Parkerowi. "Pogrąży go styl"

Sulęcki: nie wiadomo jak Parker zachowa się w walce z Joshuą

podobne informacje

Olimpijczyk z Rio de Janeiro zadebiutuje wśród zawodowców

Boks w wielkim stylu wychodzi z kryzysu. Lana sobota w TVP

PZB odpowiada na zarzuty: nie zapomnieliśmy o Jakubowskim

Jakubowski sprzedaje auto, by się leczyć. "Związek o mnie zapomniał"