tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mistrzowi znudziło się skakanie? Stjernen bliski zakończenia kariery

Drużynowy mistrz olimpijski z Pjongczangu i drużynowy złoty medalista mistrzostw świata w lotach narciarskich z Oberstdorfu rozważa zakończenie kariery. – Rodzina jest dla mnie ważniejsza niż sport. Coraz częściej myślę o zaprzestaniu skakania – mówił Norweg Andreas Stjernen.
Andreas Stjernen (fot. Getty Images)

Nagrody milionera Stocha. Wazony, rower, ale nie samochód

Po zmaganiach w Planicy wezmę kilka tygodni wolnego. Chcę przedyskutować z bliskimi plany na najbliższą przyszłość. Muszę znaleźć także czas tylko dla siebie i stwierdzić, co jest w tym momencie najważniejsze – mówił zdobywca małej Kryształowej Kuli w lotach narciarskich w rozmowie z telewizją NRK.

29-latek w zakończonym sezonie był najlepszy podczas konkursu w Tauplitz, na podium znalazł się także na obiekcie Vikersundbakken (2. pozycja). Triumf w klasyfikacji generalnej lotów zapewnił sobie na Letalnicy, zajmując ósmą i piątą lokatę. – Nie chcę teraz podejmować żadnej pochopnej decyzji. Szansę na dalsze skakanie oceniam na pięćdziesiąt procent – zaznaczył.

Taki obrót spraw martwi sztab szkoleniowy reprezentacji Norwegii, który chce zatrzymać zawodnika za wszelką cenę. – Przygotowaliśmy indywidualny plan treningów dla Andreasa. Dzięki niemu będzie spędzał więcej czasu z rodziną. Nie oczekujemy, by pojawiał się na wszystkich zgrupowaniach. Spróbujemy wielu metod, by go przekonać. Jest dla nas jednym z najważniejszych ogniw narodowego zespołu – zaznaczył Magnus Brevig, drugi trener Skandynawów.

"Nauka Latania" odc. 5: pozycja najazdowa

podobne informacje

Plan transmisji z mistrzostw świata w Seefeld [skoki, biegi narciarskie na żywo, online]

Ryoyu Kobayashi lepszy od... kilku krajów. Niesamowite liczby Japończyka

Wielki jubileusz Kamila Stocha! 300 konkursów w Pucharze Świata

Predazzo: dobre skoki Polaków. Sensacja w kwalifikacjach!