0
3
3

Juve ucieka Napoli. Hit Serie A dla Starej Damy

Juventus pokonał na własnym stadionie Milan 3:1 (1:1). Stara Dama powiększyła tym samym przewagę nad Napoli do czterech punktów.
Oddający strzał Paulo Dybala (fot. PAP)

Tylko remis Napoli. Efektowna przewrotka Milika

BOHATER MECZU: Juan Cuadrado

Perfekcyjna zmiana Kolumbijczyka. Rozruszał ofensywę Juventusu i przede wszystkim strzelił zwycięskiego gola dla Starej Damy.

JAK PADŁY BRAMKI?

8' (1:0) Fantastycznie przymierzył z dystansu Paulo Dybala i nie dał najmniejszych szans Gianluigiemu Donnarummie.
28' (1:1) Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najwyżej wyskoczył Leo Bonucci, który głową skierował piłkę do bramki.
80' (2:1) Sami Khedira dośrodkował do Juana Cuadrado, który "szczupakiem" zdobył bramkę.
88' (3:1) Khedira kopnął płasko i niezwykle precyzyjnie przy słupku z kilkunastu metrów. Donnarumma bez szans.

Leo Bonucci w pojedynku główkowym z Andrea Barzaglim (fot. PAP) A JAK PAŚĆ MOGŁY?

7' Strzałem zza pola karnego próbował zaskoczyć bramkarza Gonzalo Higuain, ale bezbłędnie Donnarumma.
16' Hakan Calhanoglu dośrodkował precyzyjnie na głowę Andre Silvy, ale zabrakło precyzji w wykończeniu.
56' Fantastycznie kopnął z dystansu Calhanoglu, piłka minęła interweniującego Gianluigiego Buffona i trafiła w poprzeczkę.
68' Dybala zagrał precyzyjnie do Giorgio Chielliniego, który nieczysto trafił w piłkę.
75' Higuain znalazł się w znakomitej okazji do zdobycia bramki, ale nie dość, że skutecznie poradził sobie z jego strzałem Donnarumma, to sędzia odgwizdał jeszcze pozycję spaloną u Argentyńczyka.

Wojciech Szczęsny cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

SYTUACJA W TABELI

Juventus pozostaje liderem Serie A i w obliczu remisu Napoli z Sassuolo ma już cztery punkty przewagi nad zespołem Maurizio Sarriego. Milan jest natomiast szósty, a do będącego wyżej Lazio traci siedem punktów. sdf

Bereszyński do Interu, Kownacki do... Juventusu?