tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Przystanek "Cud" dla Sulęckiego. Status gwiazdy za zwycięstwo

Przed Maciejem Sulęckim mogą otworzyć się wrota do wielkiej, międzynarodowej kariery. Polak 28 kwietnia w Nowym Jorku skrzyżuje rękawice z byłym mistrzem świata, Danielem Jacobsem. Jeśli wygra, stanie się naturalnym rywalem dla znakomitego Giennadija Gołowkina, którego zawodowe losy mocno się pokomplikowały. Transmisja starcia "Stricza" (przydomek Sulęckiego – przy. red.) z "Człowkiem Cudu" w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL.
Maciej Sulęcki (fot. Getty Images)

"Chcę walczyć tylko z Joshuą". Powietkin zmierzy się z Anglikiem?

"Walka życia, marzeń i nadziei" – tak pojedynek zapowiada menedżer warszawianina, Andrzej Wasilewski. Z pewnością ewentualny triumf nad 31-latkiem z Brownsville byłby jednym z najważniejszych akcentów w dziejach polskiego zawodowego boksu.

Eddie Hearn [P] i Anthony Joshua [L] (fot. Getty) "Prosta" droga do Gołowkina

Promotor imprezy w Barclays Center – prężnie działający Eddie Hearn (na zdjęciu z Anthonym Joshuą, z którym związany jest od 2013 roku) – zapowiedział oficjalnie, iż główna potyczka nocy w USA będzie równocześnie eliminatorem federacji WBA w kategorii średniej (limit do 72,6 kg). Zwycięzca w kolejnym występie powinien rywalizować o pełnoprawny pas czempiona. A sytuacja w federacji World Boxing Association stała się wyjątkowo ciekawa.

Posiadaczem trofeum "Super" jest Giennadij Gołowkin – król nokautu z Kazachstanu, który stał się jedną z największych gwiazd profesjonalnych ringów. 5 maja miał stanąć oko w oko z Saulem Alvarezem. Bożyszcze kibiców z Meksyku został przyłapany na dopingu. Ze spektakularnej batalii rewanżowej (w pierwszym pojedynku sędziowie orzekli remis) nici, w organizmie "Canelo" wykryto clenbuterol, a oskarżony tłumaczył się w paradoksalny sposób. Jego zdaniem, wszystkiemu winne zanieczyszczone mięso. Mało kto wierzy w tę wersję wydarzeń. Latynos może zostać zawieszony na rok, a wielkie pieniądze zostały zamrożone.

Alvareza ma zastąpić rodak, anonimowy Jaime Munguia. Nieskazitelny bilans i status niepokonanego w 28. walkach i tak nie czyni z niego godnego dla "GGG" oponenta. Bombardier z Karagandy powinien wybić młokosowi nadzieje o triumfie w ekspresowym tempie, a dalej? Nie uniknie lepszego z pary Sulęcki vs Jacobs. Jeśli więc podopieczny Andrzeja Gmitruka wykona wzorowo swoją pracę w Nowym Jorku i sprawi niespodziankę, będzie rozpoznawalny na całym sportowym świecie i prawdopodobnie przystąpi do potyczki z Gołowkinem.

Regularnym mistrzem jest zaś Japończyk Ryota Murata – złoty medalista olimpijski z Londynu, który w "Kraju Kwitnącej Wiśni" ma status bohatera, również zapewnia sowite gaże.

Maciej Sulęcki [L] i Grzegorz Proksa [P] (fot. PAP) Sulęcki zlekceważony?

"Striczowi" z pewnością nie zabraknie motywacji 28 kwietnia. Kolejnym bodźcem powinno być nie do końca profesjonalne podejście organizatorów. Zaczęło się od tego, że Hearn – szef stajni Matchroom Boxing – na Twitterze pomylił flagę Polski z... Indonezją. Z kolei na plakacie promującym galę znalazła się wyłącznie sylwetka Jacobsa, a do bokserskiego tanga trzeba przecież dwóch. – Daj spokój, po prostu on jest przystojny, a ja jestem brzydal – komentował rozbawiony.

Przekonanie Hearna o sukcesie Jacobsa jest na tyle duże, że Brytyjczyk już zapowiada go jako kolejnego przeciwnika Gołowkina, jakby zapominając o tym, że zawodnik Knockout Promotions nie przyjeżdża za wielką wodę tylko po wypłatę, a po wielki sukces.

Mam wykonać jak najlepiej swoją pracę i zwyciężyć. Sam udział nie jest dla mnie żadnym sukcesem. Ten może nastąpić, gdy wygram, a tylko to mnie interesuje. Spełnienie marzeń jest na wyciągnięcie ręki, a gdy byłem przecież młodym chłopakiem, to wydawało się abstrakcyjne.– przekonuje w rozmowie ze SPORT.TVP.PL. Promotor Andrzej Wasilewski dodaje z uznaniem, że nastawienie jego podopiecznego jest wprost wzorowe.

Fantastyczne, gdy pracuje się z zawodnikami, którzy wierzą w siebie, w umiejętności i możliwości, marząc przy tym o wielkiej sławie i pieniądzach. Taki właśnie jest Sulęcki– kwituje. Specjalnie wyprowadził się z domu, by w pełni skoncentrować się na amerykańskim marzeniu. Niezachwiana wiara przeniesie "cudowną" górę? Transmisja w nocy z 28 na 29 kwietnia w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL.

Rytuał i Maorysi. Elektryzujące wyjście Nowozelandczyka [WIDEO]
Sulęcki: Wilder - Joshua? Tę walkę obejrzałby cały świat
Bomba Powietkina! Price zalał się krwią

podobne informacje

Walka Giennadij Gołowkin – Saul Alvarez w TVP! Poznaj szczegóły transmisji

Kosmiczny trening Anthony'ego Joshuy. Brytyjczyk wygląda jak bestia

Finał turnieju WBSS w Arabii Saudyjskiej

"Diablo" celuje w mistrzostwo, o Szpilce nie chce rozmawiać