0
3
2

Skromna wygrana Lipska. Arsenal rozbił CSKA

RB Lipsk pokonał Olympique Marsylia 1:0 (1:0) w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Ligi Europejskiej. Jedynego gola strzelił Timo Werner. W trzech pozostałych potyczkach też triumfowali gospodarze – Arsenal, Lazio Rzym oraz Atletico Madryt. Rewanże za tydzień.
RB Lipsk – Olympique Marsylia 1:0: gol Wernera
Radość piłkarzy RB Lipsk (fot. PAP/EPA)

ZOBACZ ZAPIS NASZEJ RELACJI Z CZWARTKOWYCH SPOTKAŃ 1/4 FINAŁU

RB Lipsk – Olympique Marsylia: poprzeczka pokrzyżowała plany Francuzów Najefektowniejsze zwycięstwo odnieśli piłkarze Arsenalu, którzy już do przerwy prowadzili 4:1. Pierwszy bramkarza CSKA Moskwa pokonał Aaron Ramsey i choć za chwilę do remisu doprowadził Aleksandr Gołowin, to po nieco pół godzinie gry gospodarze mieli już trzy gole zapasu. Dwie bramki zdobył Alexandre Lacazette, drugie trafienie zanotował również Ramsey.

Tylko 24 sekundy na gola czekali z kolei kibice Atletico. Już w pierwszej akcji meczu, po kardynalnym błędzie Sebastiana Coatesa, prowadzenie w starciu ze Sportingiem zapewnił drużynie Diego Simeone Koke. Przed przerwą na 2:0 podwyższył Antoine Griezmann, z kolei w drugiej połowie kilka "setek" zmarnował Diego Costa i wynik już się nie zmienił.

Emocji nie brakowało także w Rzymie. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się Senad Lulić oraz Valon Berisha, w drugiej przepięknego gola piętką strzelił Marco Parolo. Potem do remisu doprowadził co prawda Takumi Minamino, jednak ostatnie słowo, a właściwie dwa, należały do gospodarzy – Felipe Andersona oraz Ciro Immobile.