Mistrzyni nadal w formie. Bjoergen najlepsza w Norwegii

Marit Bjoergen wygrała bieg na 5 kilometrów techniką klasyczną podczas mistrzostw Norwegii w Alta. 38-latka już przed biegiem zapowiedziała zakończenie sportowej kariery.
Marit Bjoergen (fot. Getty)

Królowa mówi "pas". Bjoergen zakończyła karierę

Na starcie mistrzostw stanęło blisko 160. biegaczek. Najlepsza w tym gronie okazała się Bjoergen, która dystans pięciu kilometrów pokonała w czasie 13:16,5 sekundy i o 12,4 wyprzedziła Ingvild Flugstad Oestberg. Z trzecim wynikiem finiszowała Ranghild Haga (+23,5).

Blisko podium była wicemistrzyni świata U-23 w sprincie, Thea Krokan Murud, której do brązowego medalu zabrakło prawie sześć sekund. Dopiero czternaste miejsce zajęła Heidi Weng, triumfatorka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2017/2018.

Dla 38-letniej Bjoergen, multimedalistki igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata był to przedostatni występ w karierze. Zawodniczka z Trondheim z biegami narciarskimi pożegna się w sobotę, podczas biegu na 30 kilometrów stylem dowolnym.