tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

[WIDEO] Maraton nie dla Kowalczyk. Zadecydowała ostatnia prosta

Japonka Masako Ishida, z czasem 2:31:56, zwyciężyła w biegu Reistadlopet na 50 km techniką klasyczną w ramach cyklu Visma Ski Classics. Na kilka kilometrów przed metą na prowadzeniu była Justyna Kowalczyk, a o ostatecznym rezultacie zadecydowała końcówka. W niej świetnie spisała się japońska weteranka. Na najniższym stopniu podium stanęła Astrid Oyre Slind.
Emocje na finiszu maratonu. Ishida sprytniejsza od Kowalczyk!
Justyna Kowalczyk (fot. Getty)

"Sukcesy Bjoergen to ciężka praca, nie leki na astmę"

Zbliżająca się wielkimi krokami do końca kariery Kowalczyk była blisko zwycięstwa. Jeszcze kilka kilometrów przed metą prowadziła, ale 38-letnia Ishida cały czas utrzymywała kontakt, by na podbiegu wyprzedzić naszą reprezentantkę. Japonka miała świetnie przygotowane na tę trasę narty i wyprzedziła drugą Kowalczyk o niespełna 12 sekund.

Zawody Reistadlopet zaliczane są do cyklu Visma Ski Classics. Polska biegaczka zadebiutowała w tych zawodach w 2015 roku, wygrywając słynny Bieg Wazów na dystansie 90 kilometrów. Od tego momentu wystąpiła w dziesięciu zawodach tego cyklu, a na koncie miała w sumie pięć zwycięstw.

W rywalizacji męskiej na czele byli gospodarze – Tor Asle Gjerndalen, wyprzedzając Chrisa Jespersena i Andersa Auklanda.

Dla dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej to ostatnia prosta wspaniałej kariery. Sezon zakończy się 14 kwietnia biegiem Yllas-Levi w Finlandii. Transmisja w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i naszej aplikacji mobilnej.

podobne informacje

Ski Classics: Justyna Kowalczyk na podium w zawodach w Seefeld

Triumf Kowalczyk! Polskie podium w Szczyrbskim Jeziorze

Nieznane historie z życia Justyny Kowalczyk. "Nie uniknęłam wpadek"

Luka Modrić zakończył dominację Leo Messiego i Cristiano Ronaldo. Oto najciekawsze serie triumfów w świecie sportu