tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zwycięstwo i porażka. Polacy remisują z Zimbabwe

Reprezentacja Polski remisuje z Zimbabwe 1:1 w meczu 2. rundy Grupy II strefy euro-afrykańskiej Pucharu Davisa. Punkt dla biało-czerwonych zdobył w sobotę Kamil Majchrzak.
Kamil Majchrzak (fot. PAP/Adam Warżawa)

Szymanik: Majchrzak i Hurkacz grają tenis z TOP100 rankingu ATP

Rywalizację w hali 100-lecia w Sopocie udanie zainaugurował Kamil Majchrzak. 22-letni tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego zdecydowanie zdominował Takanyi Garangangę i w całym spotkaniu oddał rywalowi zaledwie cztery gemy. Mecz zakończył się wynikiem 6:2, 6:2.

Więcej emocji przyniosło starcie Michała Przysiężnego z Benjaminem Lockiem. Doświadczony Polak, plasujący się na 1139. miejscu w rankingu ATP, w szóstym gemie pierwszego seta najpierw przełamał rywala, a następnie miał piłkę setową. Głogowianin od stanu 5:2 przegrał jednak pięć kolejnych gemów i całą premierową odsłonę 5:7.

W drugiej partii Przysiężny przy stanie 4:3 znów jako pierwszy przełamał rywala, aby chwilę później stracić własny serwis, przegrać seta 5:7 i całe spotkanie 0:2.

Radosław Szymanik i Kamil Majchrzak (fot. PAP) Polacy po pierwszym dniu remisują z Zimbabwe 1:1. W niedzielę rywalizacja rozpocznie się od spotkania deblistów – Łukasza Kubota i Marcina Matkowskiego z Lockiem i Garangangą. W kolejnych meczach Majchrzak zagra z Lockiem, a Przysiężny z Garangangą.

Kontuzja stawu skokowego odniesiona na środowym treningów wyeliminowała ze składu pierwszą rakietę biało-czerwonych – Huberta Hurkacza. W miejsce wrocławianina powołany został Daniel Michalski.

W przeszłości doszło do dwóch meczów między tymi ekipami. W 1985 roku w Warszawie zespół z Afryki wygrał 3:2. Dwa lata później w Harare to Polacy byli lepsi w takim samym stosunku. Biało-czerwoni poprzednio występowali w Grupie II w 2012 roku. Teraz spadli na trzeci poziom rozgrywek, po wrześniowej porażce w barażu w Bratysławie ze Słowakami 1:4. W lutym w pierwszej rundzie wygrali ze Słoweńcami 3:2.

Ekipa Zimbabwe w pierwszej rundzie wygrała z Turcją 3:1. Afrykańska drużyna w ostatnich latach rywalizowała w Grupie III lub II tych rozgrywek. Zwycięzca meczu w Sopocie o awans na zaplecze elity powalczy we wrześniu z lepszym z pary Rumunia-Maroko.

Wynik:

Polska - Zimbabwe 1:1

Kamil Majchrzak - Takanyi Garanganga 6:2, 6:2
Michał Przysiężny - Benjamin Lock 5:7, 5:7

Kamil Majchrzak: Puchar Davisa wywołuje niesamowite emocje
Matkowski: Przysiężny może godnie zastąpić Hurkacza

podobne informacje

Australian Open: poniedziałek bez meczów Polaków, zagrają obrońcy tytułu

Poznań Open: Majchrzak i Dembek odpadli w pierwszej rundzie

Poznań Open: trzech Polaków wystąpi w turnieju głównym

Ranking ATP: Majchrzak najwyżej z Polaków, powrót Nadala