"Nie chciał, żebyśmy stali jak klauni". Tak motywuje Jose Mourinho

Tak dobrych derbów Manchesteru nie było od dawna. Po świetnym meczu piłkarze United pokonali City (3:2). Jak się okazuje, za zwycięstwem Czerwonych Diabłów stoją także... metody motywacyjne Jose Mourinho. Portugalczyk stwierdził jednak, że tytuł mistrzowski dla rywali jest tylko kwestią czasu.
Paul Pogba (fot. Getty Images)

Bez szpaleru w El Clasico. "To Barcelona złamała tradycję"

Gratuluję City tytułu, bo go zdobędą i to zasłużenie – stwierdził Mourinho. Świetne spotkanie w United rozegrał m.in. Paul Pogba. – Jeśli to prawda, że agent zaoferował jego usługi kilku klubom, to cena właśnie wzrosła – powiedział Portugalczyk, komplementując pomocnika swojej drużyny.

Mamy lepszy sezon niż poprzedni. Zdobyliśmy więcej punktów, odnieśliśmy więcej zwycięstw, strzeliliśmy więcej goli i straciliśmy mniej bramek. Wszystko jest dla nas korzystniejsze, ale nie wystarczająco, bo City w tych rozgrywkach nie przestawało wygrywać – powiedział Portugalczyk. – Nie jesteśmy zespołem, za który mają nas ludzie. Nie jesteśmy tak źli, jak myślą – dodał.

Co ciekawe, trener w przerwie meczu w nietypowy sposób zmotywował zawodników Czerwonych Diabłów. – Mourinho nie chciał, żebyśmy stali niczym klauni, obserwując, jak City świętuje tytuł – wyjawił po meczu stoper Chris Smalling. Pomogło, bo oblicze zespołu całkowicie odmieniło się w drugiej połowie spotkania.

Z klasą o rywalach wypowiadał się trener Manchesteru City Pep Guardiola. – Dla United to wyjątkowy dzień, a szkoda. Zrobiliśmy wszystko w pierwszej połowie, ale potem przez dziesięć, piętnaście minut straciliśmy bramki. Tak to jest – stwierdził Katalończyk z rozmowie z radiem BBC.

Idziemy jednak do przodu. Ostatecznie, nie byliśmy dość dobrzy. Taki już jest ligowy kalendarz, dlatego rozgrywki są tak trudne. Postaramy się pozbierać na mecz z Liverpoolem, jesteśmy profesjonalistami – zakończył.

Liga Mistrzów: transmisja Bayern – Sevilla w TVP1 [zwiastun]