tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Z uśmiechem i "genialnym żółwiem" na bitkę w Nowym Jorku

Przed niepokonanym na zawodowych ringach Maciejem Sulęckim (26-0, 10 KO) najważniejszy, ale i najtrudniejszy etap przygotowań – 28 kwietnia w Nowym Jorku zmierzy się z byłym mistrzem świata, Amerykaninem Danielem Jacobsem (33-2, 29 KO). Ewentualny triumf otworzyłby Polakowi furtki do pięściarskiego raju. – Z uśmiechem na twarzy wyjdę do ringu, zrobię swoją robotę i wygram. Nie ma innego wyjścia! – przekonuje w rozmowie z Sebastianem Szczęsnym. Transmisja pojedynku w TVP Sport, i aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL.
Sulęcki: Jacobs jest taki sam jak ja – ma dwie ręce i nogi
Andrzej Gmitruk, Maciej Sulęcki, hala Barclays Center (fot. Getty, PAP)

Gmitruk: treningi Sulęckiego napawają mnie optymizmem

Do najważniejszej walki w karierze przygotowuje się w Warszawskim Centrum Atletyki pod okiem Andrzeja Gmitruka, nazywanego przez swoich zawodników "genialnym żółwiem" – to zapewne nawiązanie do postaci z Dragon Balla. Trener przed laty pracował z Tomaszem Adamkiem i Andrzejem Gołotą, a teraz również z Arturem Szpilką, Izu Ugonohem i Mateuszem Masternakiem. Duet świetnie odnajduje się w realiach katorżniczej pracy.

Plan taktyczny przygotowany przez Andrzeja Gmitruka zaczyna przynosić rezultaty. Jestem w bardzo dobrej, optymalnej formie, a wystrzał dyspozycji nastąpi 28 kwietnia. Pracujemy już ponad dwa miesiące – powiedział w rozmowie z Sebastianem Szczęsnym z Telewizji Polskiej.

28-latek ma zapewnione komfortowe warunki przygotowań, w treningach pomagał mu m.in. Immanuwel Aleem z Nowego Jorku i niepokonany Brytyjczyk Mark Heffron. Kolejni sparingpartnerzy niebawem zameldują się w stolicy.

Trener Gmitruk i promotor Andrzej Wasilewski zrobili wszystko, by moje przygotowania były na topowym poziomie. Jestem zadowolony i wdzięczny, wykonujemy doskonale swoją robotę. Na każdy trening przychodzę z uśmiechem na twarzy, z takim nastawieniem również wyjdę do ringu, zrobię swoją robotę i wygram. Nie ma innego wyjścia! – mówi z pełnym przekonaniem.

Ewa Piątkowska: Sulęcki niedoceniany? Tym lepiej dla niego!

Choć nie jest stawiany w roli faworyta, to zupełnie mu to nie przeszkadza. W przeszłości potrafił sprawiać niespodzianki, stopując m.in. Grzegorza Proksę i Hugo Centeno Juniora. 31-letni "Człowiek Cudu" (przydomek Jacobsa – przyp. red.) jest groźnym pięściarzem, ale nie stanowi zapory nie do przejścia, co udowodnił przed laty Dmitrij Piróg (zwyciężył przez nokaut w 5. rundzie) i w ubiegłym roku Giennadij Gołowkin (jednogłośny triumf na punkty).

Wychodzę jako czarny koń, mówią, że nie mogę wygrać tej walki. Wcześniej też to słyszałem. Jacobs wcale nie jest taki straszny i przede wszystkim jest "szklany". To wielki as boksu, ale na pewno do pokonania. Człowiek, tak samo jak ja, ma dwie ręce, dwie nogi i jedną głowę, w którą trzeba wcelować – dodał.

Transmisja pojedynku w nocy 28/29 kwietnia w TVP Sport, i aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL.

Sparing jak prawdziwa walka. Szpilka pod wrażeniem Sulęckiego!
Wasilewski: chciałbym walki "Diablo" Włodarczyka ze Szpilką
Piątkowska: Sulęcki będzie w superformie w dniu walki z Jacobsem
Izuagbe Ugonoh: Sulęcki jest jak Jacobs sprzed roku

podobne informacje

Walka Giennadij Gołowkin – Saul Alvarez w TVP! Poznaj szczegóły transmisji

Kosmiczny trening Anthony'ego Joshuy. Brytyjczyk wygląda jak bestia

Finał turnieju WBSS w Arabii Saudyjskiej

"Diablo" celuje w mistrzostwo, o Szpilce nie chce rozmawiać