Kolejna wygrana Widzewa. "Rywal oddał jeden strzał" [wideo]

Piłkarze Widzewa Łódź odnieśli w sobotę trzecie zwycięstwo z rzędu – wygrali na wyjeździe z MKS Ełk 2:1 (0:1) i pewnie prowadzą w tabeli grupy I w trzeciej lidze. Za tydzień czeka ich prestiżowe spotkanie z rezerwami Legii.
Piłkarze Widzewa Łódź (fot. Marcin Olczyk/widzew.com)

Urodziny króla strzelców MŚ 1974. Lato kończy 68 lat!

– Mecze w trzeciej lidze są dla nas bardzo trudne – ocenił Franciszek Smuda, trener Widzewa na łamach oficjalnej strony klubu. – Ełk to dobrze zorganizowana drużyna, chociaż w całym meczu oddali jeden celny strzał, z którego zdobyli bramkę. W przerwie porozmawiałem z moją drużyną i wyszła na boisko zmotywowana. Najważniejsze są dla nas punkty. Cały czas próbujemy grać piłką. Nie jest to łatwe, kiedy przeciwnik ustawia się całą drużyną na szesnastym metrze.

Po nieudanym początku rundy rewanżowej i porażce ze Świtem Nowy Dwór (1:2), Widzew wygrał trzy kolejne mecze, w tym ze swoim najgroźniejszym rywalem – Sokołem Aleksandrów Łódzki (2:1). Po sobotniej wygranej zespół Smudy ma już pięć punktów przewagi, ale trzeba zaznaczyć, że Sokół i Lechia Tomaszów Mazowiecki mają do rozegrania zaległe spotkania.

Z tydzień, w sobotę 14 kwietnia, Widzew podejmie rezerwy Legii Warszawa. Mecze tych drużyn zawsze wzbudzają wielkie emocje, mimo że do Łodzi przyjedzie jedynie drugi zespół. W rundzie jesiennej łodzianie wygrali 2:1. A jeszcze w latach 90. piłkarze Legii i Widzewa do ostatnich minut bili się o mistrzostwo Polski (1997: Legia – Widzew 2:3 [zobacz wideo] ).

MKS Ełk – Widzew Łódź 1:2 (0:1)
Bramki: Twardowski 14 – Karol Stanek 51, Dario Kristo 83
MKS: Adam Radzikowski – Hubert Molski, Mariusz Łapiński, Konrad Romachów, Maciej Famulak, Dawid Ejza, Oleksander Berezowski, Michał Świderski (86. Hubert Mularczyk), Michał Twardowski (69. Michał Gosiewski), Paweł Sobolewski, Rafał Kalinowski (69. Marek Pachucki).
Widzew: Maciej Humerski – Marcin Pigiel, Sebastian Zieleniecki, Damian Kostkowski, Marcin Kozłowski, Mateusz Michalski (70. Daniel Mąka), Dario Kristo, Maciej Kazimierowicz (76. Daniel Świderski), Marcin Pieńkowski (46. Karol Stanek, 96. Michał Przybylski), Michał Miller, Robert Demjan.