tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Capello zakończył trenerską karierę

Włoch Fabio Capello, który w ubiegłym tygodniu zakończył pracę z chińskim zespołem Jiangsu Suning, ogłosił zakończenie kariery trenerskiej. 71-letni szkoleniowiec dodał, że nie jest zainteresowany objęciem reprezentacji Włoch.
Fabio Capello (fot. Getty Images)

VAR zawodzi w Serie A? "Było kilkanaście błędów"

Doświadczyłem już pracy z reprezentacjami Anglii i Rosji. Chciałem jeszcze raz poprowadzić klub i zatrudnienie w Jiangsu Suning było moją ostatnią pracą w roli trenera. Dokonałem wszystkiego, co chciałem. Jestem spełniony i teraz będę czerpał radość jako analityk. W tej roli zawsze się wygrywa – powiedział Capello na antenie stacji radiowej RAI.

71-letni Capello rozpoczął pracę z klubem z Nankinu we wschodnich Chinach w czerwcu 2017 roku, ratując go przed spadkiem.

W latach 1967-1979 występował w klubach Serie A: AS Roma, Juventusie i AC Milan. Po zakończeniu kariery sportowej opiekował się zawodnikami AS Roma, Juventusu i Realu Madryt. W latach 2007-2012 był trenerem reprezentacji Anglii. 16 lipca 2012 roku podpisał kontrakt z Rosyjskim Związkiem Piłkarskim, który wygasł po trzech latach.

W narodowej jedenastce wystąpił w 32 meczach strzelając osiem goli.

podobne informacje

Słynny trener: oto idealny następca Ronaldo w Realu

Capello: Lewandowski mógłby zastąpić Ronaldo

Koniec pracy Fabio Capello w Chinach

Capello krytycznie o stoperze Milanu. "Nie umie... bronić"