tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

DMŚ: zmiana w składzie polskiej reprezentacji

Paweł Fertikowski (Dekorglass Działdowo) zastąpił Roberta Florasa (3S Polonia Bytom) w składzie reprezentacji tenisistów stołowych na drużynowe mistrzostwa świata, które w dniach 29 kwietnia – 6 maja odbędą się w szwedzkim Halmstad.
Jakub Dyjas (fot. Getty)

ITTF Challenge: Partyka nie zagra w Zagrzebiu

– Robert Floras poinformował PZTS, że rezygnuje z występu w turnieju – powiedział PAP dyrektor sportowy Związku Stefan Dryszel.

W tej sytuacji do zespołu trenera Tomasza Krzeszewskiego dołączy Fertikowski, który kilka dni temu awansował z Dekorglassem do finału Pucharu ETTU. W superlidze ma bilans gier 10-7. 26-letni zawodnik będzie najstarszym w polskiej reprezentacji na DMŚ 2018.

Oprócz niego powołani zostali: Jakub Dyjas (wiek: 22 lata, klub: TTF Liebherr Ochsenhausen), Marek Badowski (20, Unia AZS-AWFiS Gdańsk), Patryk Zatówka (21, PKS Kolping Frac Jarosław) i Tomasz Kotowski (19, Energa KTS Toruń). W fazie grupowej Polacy zagrają z Koreą Południową, Francją, Austrią, Chorwacją oraz Indiami.

W kobiecej drużynie znalazły się: Li Qian (31, KTS Enea Siarka Tarnobrzeg), Natalia Partyka (28, SKST Mart Hodonin), Katarzyna Grzybowska-Franc (28, SKTS Sochaczew), Natalia Bajor (21, AZS UE Wrocław), Klaudia Kusińska (25, GLKS Wanzl Nadarzyn). Rywalkami podopiecznych Michała Dziubańskiego będą: Tajwan, Rumunia, Holandia, Korea Północna i Czechy.

Zwycięzcy grup kobiecych i męskich zapewnią sobie miejsce w ćwierćfinale. Ekipy z drugiej i trzeciej pozycji będą grały w dodatkowej rundzie o awans do "ósemki".

Lucjan Błaszczyk: musimy sprawić, by tenis stołowy był sportem masowym

podobne informacje

El. DME: pewne zwycięstwo Polaków w Turcji

Hindusi za mocni. Druga porażka Polaków w DMŚ

DMŚ: kontuzja lidera biało-czerwonych