tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ricciardo w Ferrari? "Przysięgam, nic nie podpisywałem"

Kierowca teamu Formuły 1 Red Bull Australijczyk Daniel Ricciardo kategorycznie zdementował pojawiające się informacje o tym, że związał się od sezonu 2019 z ekipą Ferrari. – Przysięgam, nic nie podpisywałem – oświadczył po wyścigu w Bahrajnie. Jednak zapytany o plany sportowe na przyszły rok nie zadeklarował, czy zostanie w obecnej ekipie, czy ją zmieni.
Daniel Ricciardo (P) i Brendon Hartley (fot. Getty)

Nadchodzi rewolucja w F1? "Potrzeba nam rywalizacji"

Plotki o przejściu Ricciardo do Ferrari krążyły przez cały wyścigowy weekend podczas Grand Prix Bahrajnu. Wyścig wygrał Niemiec Sebastian Vettel z Ferrari, Ricciardo z powodu awarii wycofał się tuż po starcie.

"Dobrze zorientowani" twierdzą, że Australijczyk, którego kontrakt z Red Bullem kończy się po sezonie 2018, już podpisał wstępną umowę z Ferrari. We włoskim teamie miałby zastąpić Fina Kimiego Raikkonena, którego kontrakt także wygasa w tym roku.

Vettel pytany o to, czy Ricciardo będzie jego partnerem w zespole w kolejnym sezonie, stwierdził krótko: nic o tym nie wiem, nie znam planów Daniela. Już raz byliśmy przez rok partnerami w teamie, myślę, że dogadalibyśmy się także teraz.

Niemiec po dwóch rundach mistrzostw świata jest liderem klasyfikacji generalnej F1 z kompletem 50 pkt, Ricciardo jest sklasyfikowany na siódmej pozycji z dorobkiem 12 pkt.

Trzecia runda mistrzostw świata F1 – Grand Prix Chin zostanie rozegrana 15 kwietnia w Szanghaju.

"W tej sytuacji nie wiadomo czy Kubica w ogóle chciałby jeździć w Williamsie"

podobne informacje

Formuła 1: Lewis Hamilton dopiął swego. Brytyjczyk po raz piąty mistrzem świata!

Formuła 1: Ricciardo wystartuje z pole position

Formuła 1: niebezpieczna kraksa w Belgii. Huelkenberg ukarany

F1: Ricciardo opuści Red Bulla. Znamy jego nowy team