0
2
3

City pogrążone na Etihad. Liverpool w półfinale

FC Liverpool pokonał na wyjeździe Manchester City 2:1 (0:1). Tym samym to The Reds zagrają w półfinale Ligi Mistrzów.
Radość piłkarzy Liverpoolu (fot. Getty Images)

Niemożliwe stało się faktem. Roma w półfinale!

BOHATER MECZU: Mohamed Salah

Egipcjanin przez blisko godzinę czekał, by móc wykorzystać niesamowitą dynamikę w jednym z kontrataków Liverpoolu. W końcu udało się uciec obrońcom, przechwycić piłkę i strzelić efektownego gola. Tym samym skrzydłowy Liverpoolu pozbawił rywali jakiejkolwiek nadziei już na 30 minut przed końcem.

ANTYBOHATER MECZU: Antonio Lahoz

Hiszpański sędzia popełnił katastrofalny błąd w pierwszej połowie, gdy niesłusznie nie uznał bramki dla gospodarzy. Wówczas byłoby 2:0 i mogłoby się jeszcze wiele wydarzyć.

Dejan Lovren w pojedynku z Gabrielem Jesusem (fot. Getty Images) JAK PADŁY BRAMKI?

2' (1:0) Agresywnie zaatakowali gospodarze, źle piłkę wykopał Virgil van Dijk, a ta po chwili trafiła do Gabriela Jesusa. Niepilnowany w polu karnym Brazylijczyk dopełnił formalności.
57' (1:1) Sadio Mane wbiegł między obrońców i próbował minąć Edersona. Do odbitej piłki dopadł Salah, który subtelnie przerzucił piłkę nad bramkarzem.
76' (1:2) Roberto Firmino uciekł obrońcom, otrzymał podanie z głębi pola i precyzyjnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza.

A JAK PAŚĆ MOGŁY?

21' Szarżował lewym skrzydłem Leroy Sane, który mocno wstrzelił piłkę w pole karne. Świetnie zachował się jednak Loris Karius.
43' Po zamieszaniu w polu karnym, piłkę trącił jeszcze Sane, ale sędzia nie uznał gola. Jak pokazały jednak powtórki – niesłusznie, bowiem ostatni piłkę dotknął James Milner, zawodnik LFC.
45' Alex Oxlade-Chamberlain minął już Edersona, ale kąt był zbyt ostry, by zdołał zdobyć bramkę.
71' Aymeric Laporte potężnie kopnął z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od rywala, ale ostatecznie przeleciała tuż nad poprzeczką.