tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Formuła E rozszerza się. "Potrzeba rynku jest coraz większa"

Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) oficjalnie potwierdziła, że od sezonu 2019/2020 w mistrzostwach świata Formuły E będzie uczestniczyło jedenaście zespołów. W Formule 1 aktualnie rywalizuje dziesięć teamów.
Nelson Piquet Jr (fot. Getty)

Nico Rosberg zainwestuje w elektryczne bolidy

Wśród jedenastu ekip, które zostały zgłoszone do rywalizacji w szóstym w historii sezonie wyścigowym bolidów elektrycznych znalazły się Mercedes i Porsche, które dopiero w ostatnich dniach uzyskały homologację układów napędowych.

W kalendarzu sezonu 2017/18 Formuły E jest dwanaście wyścigów. Dotychczas rozegrano sześć, kolejny siódmy odbędzie się w sobotę 14 kwietnia w Rzymie. Później planowane są starty w Paryżu, Belinie, Zurychu i na zakończenie rywalizacji dwa wyścigi w Nowym Jorku w dniach 14-15 lipca.

Bardzo mnie cieszy, że zainteresowanie serią E rośnie. E-bolidy są w sferze zainteresowań największych potentatów rynku samochodowego, którzy doświadczenia z toru wykorzystują później w produkcji dla potrzeb coraz bardziej rosnącego rynku aut elektrycznych czy hybrydowych – uważa dyrektor zarządzający serii Alejandro Agag.

Lista zespołów Formuły E na sezon 2019/20:

Audi Sport
BMW AG
DS Automobiles
Jaguar Land Rover
Mahindra Racing
Mercedes-Benz
NextEV NIO
Penske Autosport
Porsche AG
Nissan
Venturi Automobiles

podobne informacje

Formuła E: Mercedes wejdzie za rok do rywalizacji

Elektryczny Massa pojedzie w zespole DiCaprio

Nico Rosberg zainwestuje w elektryczne bolidy

Heidfeld wciąż będzie startował w Formule E