tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Amerykański sen Sulęckiego na naszych antenach. Wielka walka Polaka w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i naszej aplikacji

Niepokonany Maciej Sulęcki (26-0, 10 KO) zmierzy się w sobotnią noc 28 kwietnia z byłym mistrzem świata – Danielem Jacobsem (33-2, 29 KO) – w głównej walce wieczoru podczas gali w Nowym Jorku. Transmisja z Barclays Center w TVP Sport, aplikacji i SPORT.TVP.PL (od 01:00) i w TVP1 (03:45).
Maciej Sulęcki (fot. Getty Images)

Szpilka pod wrażeniem Sulęckiego!

28-latek z Warszawy przystąpi do najpoważniejszego wyzwania w zawodowej karierze. Starty na profesjonalnych ringach rozpoczął w 2010 roku i do tej pory wygrał wszystkie pojedynki. W 2014 roku efektownie znokautował byłego mistrza Europy – Grzegorza Proksę. Dwa lata później rozprawił się z niebezpiecznym Amerykaninem meksykańskiego pochodzenia – Hugo Centeno Juniorem.

Ewa Piątkowska: Sulęcki niedoceniany? Tym lepiej dla niego! Pochodzący z Brooklynu Jacobs jest starszy o dwa lata i ma za sobą mistrzowską przeszłość. W latach 2014-2017 był mistrzem świata federacji WBA w kategorii średniej (z limitem do 72,6 kg). W marcu ubiegłego roku skrzyżował pięści z Giennadijem Gołowkinem, przegrywając jednogłośnie na punkty. Między liny powrócił osiem miesięcy później, rozprawiając się z Luisem Ariasem. Najważniejszą batalię wygrał jednak w 2011 roku, nokautując chorobę nowotworową. Cierpiał na raka tkanki kostnej.

Sulęcki będzie się bił, ma duże umiejętności i jest zdeterminowany, co czyni go niebezpiecznym. Muszę wznieść się na wyżyny, żeby nie zrujnować planów zapanowania w kategorii średniej – mówił "Człowiek Cudu" na konferencji prasowej.

Maciej Sulęcki czeka na najważniejszą walkę. "Czuję emocje" Również z szacunkiem o przeciwniku wypowiadał się Polak. – Człowiek wielkiej wiary, charakteryzujący się niezwykłą odpornością psychiczną. Miał już nigdy nie stanąć w ringu, ale poszedł pod prąd, bił głową w mur i... rozbił tę zaporę. Chcę pójść śladami Andrzeja Gołoty, który po spektakularnych wojnach z Riddickiem Bowe'em stał się gwiazdą. Jednak u mnie będzie szczęśliwe zakończenie – mówił w rozmowie ze SPORT.TVP.PL (cała rozmowa tutaj>>)

Zwycięzca zostanie obowiązkowym pretendentem WBA do mistrzowskiej potyczki. Superczempionem tej organizacji pozostaje Kazach Gołowkin, który kolejny występ zaliczy 5 maja w Las Vegas.

Ponadto podczas nocy boksu w Nowym Jorku kibice zobaczą rywalizację wagi ciężkiej pomiędzy faworytem gospodarzy Jarrellem Millerem i Johannem Duhaupasem z Francji. O dwa mistrzowskie trofea w kategorii lekkiej powalczą panie – ikona kobiecego boksu Katie Taylor zmierzy się z Argentynką Victorią Noelią Bustos. Transmisja w TVP1, TVP Sport, aplikacji i SPORT.TVP.PL.

Przygotowania Macieja Sulęckiego z perspektywy... Andrzeja Gmitruka

podobne informacje

Norwegia żegna Andrzeja Gmitruka. "Był najlepszym trenerem w historii"

Żegnaj Trenerze! Prom, procenty, Praga...

Sulęcki o Głowackim: to będzie ciężki nokaut

Gmitruk i... świerszczyki. "To jest magik"