tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Trener kadry bokserów: szansę dostaną 19-latkowie

W meczu ze Szwecją, który w piątek o 16 rozpocznie się w Słupsku, w seniorskiej reprezentacji Polski zadebiutują 19-latkowie Damian Durkacz i Eryk Apresjan. – Ci pięściarze mają pokazać, że warto w nich inwestować – powiedział trener kadry Karol Chabros.
ADRIAN KOWAL (FOT. PAP/BARTŁOMIEJ ZBOROWSKI)

Amerykański sen Sulęckiego na naszych antenach. Wielka walka Polaka w TVP1!

W hali Gryfia kibice zobaczą osiem pojedynków. Dwie kategorie zostaną zdublowane - w wadze do 69 kg walczyć będą Eryk Apresjan i Natan Konszewicz, a do 81 kg Jakub Kasprzak i Mateusz Goiński. Poza tym w Słupsku zaprezentują się Adrian Kowal (60 kg), Damian Durkacz (64), Bartosz Gołębiewski (75) i Tomasz Niedźwiecki (91).

Szwedzi nie zaliczają się do potentatów, ale nastawiamy się na trudny mecz. Tym bardziej, że zabraknie poważnie kontuzjowanego lidera reprezentacji Mateusza Polskiego, który był pewniakiem do występu w wadze do 64 kg. Z kolei powołanie Konszewicza to ukłon w stronę miejscowych kibiców i gospodarzy tego spotkania, czyli SKB Energi Czarnych – zdradził trener Chabros.

Szkoleniowiec biało-czerwonych nie ukrywa, że sporo obiecuje sobie po młodych zawodnikach, którzy z sukcesami rywalizowali w młodszych kategoriach. W meczu ze Szwecją w międzypaństwowym meczu seniorów zadebiutują 19-latkowie Durkacz i Apresjan.

Ten pierwszy to ubiegłoroczny brązowy medalista mistrzostw Europy juniorów do lat 18, natomiast Apresjan zdobył dwa lata temu w gronie kadetów srebrny medal mistrzostw Starego Kontynentu oraz brązowy mistrzostw świata. Poza tym Eryk triumfował w zeszłym roku w Turnieju Braci Kliczków na Ukrainie, a Durkacz świetnie zaprezentował się w marcu w turnieju im. Feliksa Stamma, w którym dotarł do finału. Chcemy ich sprawdzić w gronie seniorów i mamy nadzieję, że w Słupsku udowodnią, że warto na nich stawiać i inwestować – przyznał.

Maciej Sulęcki czeka na najważniejszą walkę. "Czuję emocje"

podobne informacje

Zmiany w kadrze bokserskiej. Michalczuk i Juszczenko trenerami Polaków

Olimpijczycy z Turcji sprawdzą Polaków. "Najtrudniejszy mecz"

Kadra u boku elity w USA. "Treningi jak mistrzostwa świata"

Trener pięściarzy przed ME: bez presji na zawodnikach