Pierwszy krok Vive do finału Pucharu Polski

Szczypiorniści PGE Vive Kielce wygrali we własnej hali z Górnikiem Zabrze 46:28 (22:11) w pierwszym meczu półfinału Pucharu Polski. Rewanż 17 kwietnia w Zabrzu. W drugiej parze rywalizować będą Azoty Puławy i Gwardia Opole. Turniej finałowy mężczyzn i kobiet w dniach 12-13 maja w Kaliszu. Transmisja w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Bartłomiej Tomczak (L) i Michał Jurecki (P) (fot. PAP)

Lijewski: Jurecki to ikona VIVE. Zasłużył na lepsze traktowanie

Zawiedli się kibice, którzy liczyli na niespodziankę w rywalizacji kielczan z zabrzanami. Emocje i w środowym meczu, i generalnie w tej parze, skończyły się po pięciu minutach gry, kiedy mistrzowie Polski zaczęli systematycznie powiększać przewagę nad rywalami.

Marek Daćko (L) i Julen Aguinagalde (P) (fot. PAP) Już w pierwszej połowie gospodarze prowadzili najpierw 17:7, a schodząc na przerwę już 22:11. Znakomicie w drugiej linii spisywali się Michał Jurecki i Alex Dujszebajew. W kontrach skuteczni byli Manuel Strlek i Mateusz Jachlewski.

Doskonale w bramce Vive spisywał się Sławomir Szmal. W drugiej połowie zastąpił go jednak Miłosz Wałach. Młodziutki bramkarz po raz kolejny w tym sezonie zaprezentował się bardzo dobrze, broniąc między innymi rzuty karne wykonywane przez Bartłomieja Tomczaka i Marka Daćkę.

Ostatecznie gracze Tałanta Dujszebajewa zwyciężyli aż osiemnastoma bramkami i przed rewanżem – 17 kwietnia w Zabrzu – są już niemal pewni awansu do finału.

Turniej finałowy rozegrany zostanie w dniach 12-13 maja w Kaliszu. Transmisja w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.