tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

KnockOut Boxing Night: Krzysztof Głowacki poznał rywala

Wiadomo już z kim zmierzy się podczas gali KnockOut Boxing Night Krzysztof Głowacki. Rywalem Polaka będzie Kolumbijczyk Santander Silgado. Transmisja walki Głowackiego w TVP1, a całej gali w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji.
Krzysztof Głowacki (fot. Getty Images)

Amerykański sen Sulęckiego na naszych antenach. Wielka walka Polaka w TVP1!

Salgado to były pretendent do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej. W trakcie kariery wygrał 28 walk (22 KO), a cztery przegrał. Kolumbijski pięściarz po raz ostatni walczył w grudniu z Danielem Noguerą. Zwyciężył wówczas przez nokaut. Po raz ostatni poniósł natomiast porażkę 3 marca 2016 roku, gdy jego rywalem był Dmitrij Kudriaszow.

Głowacki natomiast to były mistrz świata federacji WBO w kategorii junior ciężkiej, który zdobył pas w rywalizacji z wieloletnim czempionem, Niemcem Marco Huckiem.

Walka w ramach gali KnockOut Boxing Night odbędzie się w Wałczu. Walczyć będą również Paweł Stępień, Przemysław Runowski, Marek Matyja i pochodzący z Ukrainy Fiodor Czerkaszyn. Transmisja imprezy w TVP1 oraz w TVP Sport. To początek współpracy Telewizji Polskiej z największą grupą boksu zawodowego w Polsce, Knockout Promotions.

Maciej Sulęcki czeka na najważniejszą walkę. "Czuję emocje"