tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Stoch o kadrze Nawałki: ma ogromny potencjał

Kamil Stoch większość życia spędza na skoczni, ale inne dyscypliny sportu nie są mu obce. Jest kibicem piłki nożnej i w czerwcu będzie trzymał kciuki za biało-czerwonych. – Potencjał w tej kadrze jest ogromny – stwierdził. Cała rozmowa w sobotę o 18.05 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji.
Kamil Stoch: piłkarska kadra zrobiła niesamowity progres
Robert Lewandowski; Jacek Kurowski i Kamil Stoch; Kamil Stoch (fot. Getty Images; TVP)

Lewandowski i... kto jeszcze? "Nie dali argumentów"

Stoch przyznał, że podziwianie innych sportowców jest dla niego znakomitą ucieczką od presji i stresu związanego z rywalizacją na skoczni. – Lubię kibicować piłkarzom, ale nie tylko. To pozwala mi się zrelaksować i wypuścić trochę emocji, które gromadzę będąc na zawodach.

Orzeł z Zębu został także zapytany o przewidywania związane z mundialem. Nie chcę oceniać. Szansę ma każdy, ale potencjał, z tego co widzę, jest w tej kadrze ogromny. Każdy ma duże doświadczenie oraz duże umiejętności, które pozwalają grać w dużych klubach europejskich przyznał.

Stoch pochlebnie wypowiedział się na temat stylu gry prezentowanego przez biało-czerwonych. Podoba mi się to, co prezentują piłkarze. Oczywiście są świetne mecze, które ogląda się z oczami wychodzącymi z orbit i człowiek nie wierzy, że można tyle minut grać na takiej intensywności, ale są też takie, które pozwalają się trochę nudzić – spuentował.

Fragment programu "Oko w oko" z Kamilem Stochem

podobne informacje

Puchar Świata w Zakopanem: Dawid Kubacki wygrał drugi trening

Puchar Świata w Zakopanem: Dawid Kubacki wygrał pierwszy trening

Puchar Świata w Zakopanem: Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki wśród faworytów. Będzie polskie podium?

Puchar Świata w Zakopanem: skoczkowie wskazali piosenki. Piotr Żyła porzucił disco polo