Dwumecz
4
:
3
90'Cristiano Ronaldo

Awans w ostatniej akcji. Wielkie szczęście Realu

Po pierwszym meczu w Turynie, wygranym 3:0 przez Real, wydawało się, że rewanż będzie pozbawiony emocji. Nic z tego! Juventus odrobił straty i był blisko doprowadzenia do dogrywki. Wtedy czerwoną kartkę zobaczył Gianluigi Buffon, a na boisku pojawił się Wojciech Szczęsny. Polski bramkarz miał zatrzymać piłkę po uderzeniu Cristiano Ronaldo z rzutu karnego...
Cristiano Ronaldo (fot. PAP/EPA)

Poważne problemy PSG. "Fałszywe" umowy sponsorskie

Bohater meczu: Mario Mandzukić
Chorwat strzelił dwa gole, które dały Juventusowi nadzieję na awans – niemal się nie mylił, był niezwykle skuteczny. Ogromne problemy z napastnikiem miał Dani Carvajal, który był przez niego kilkukrotnie ogrywany. Dodatkowo świetnie wspomagał zespół w grze obronnej. Dzięki niemu goście byli bardzo blisko doprowadzenia do dogrywki...

Jak padły bramki?
0:1 (1’) – Błyskawiczny start Juventusu. Włosi od początku rzucili się do ataku, co sprawiło, że Real się pogubił. Sami Khedira miał sporo miejsca do dośrodkowania, a te uderzeniem głową wykorzystał Mandzukić.
0:2 (37’) – Kolejna świetna akcja Juventusu. Mandzukic ponownie pokonał Keylora Navasa z "główki". Tym razem do Chorwata bardzo dobrze dograł Stephan Lichsteiner.
0:3 (60’) – Bramka w prezencie od Navasa. Kostarykanin "wypluł" piłkę po wrzutce Douglasy Costy. Na miejsce szybko dobiegł Blaise Matuidi i wbił piłkę do bramki. Zapachniało sensacją.
1:3 (90') – Rzut karny dal Realu w doliczonym czasie gry... Czerwoną kartką ukarano Gianluigiego Buffona, w jego miejsce wszedł Wojciech Szczęsny. Polak nie dał rady obronić strzału Ronaldo – w ostatniej sytuacji meczu Portugalczyk dał awans Królewskim do półfinału.

Gianluigi Buffon i Lucas Vazquez(fot. PAP/EPA)

A jak paść mogły?
7’ – Higuain miał stuprocentową sytuację do zdobycia bramki. Kopnął jednak piłką prosto w Navasa.
10’ – Sam na sam Bale’a z Buffonem. Obronną ręką wyszedł Włoch, ale to była świetna okazja Realu.
13’ – Ronaldo zatańczył w polu karnym z Benatią i De Sciglio, oddał uderzenie, ale obronił Buffon. Dobijać próbował jeszcze Isco, ale był na pozycji spalonej.
32’ – Dobra akcja kombinacyjna Realu. Piłkę przed polem karnym otrzymał Kroos, ale strzał Niemca został zablokowany.
34’ – Doskonała okazja Isco. Hiszpan otrzymał świetne prostopadłe podanie od Ronaldo i wyszedł sam na sam z Buffonem, ale… trafił piłką we Włocha.
45’ – Kroos dobrze dośrodkowywał z rzutu wolnego, piłkę głową uderzył Varane, ale ta trafiła tylko w poprzeczkę.
58’ – Ronaldo zmusił Buffona do wysiłku. Mocno, po ziemi kopnął Portugalczyk, ale Włoch pewnie wybronił ten strzał.
59’ – Higuain postraszył Navasa, ale uderzenie Argentyńczyka nie było dość dobre, aby zmusić Kostarykanina do kapitulacji.
74’ – Rykoszet po uderzeniu Ronaldo, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki Buffona.
79’ – Raphael Varane poudawał napastnika… znalazł się w polu karnym, dostał podanie i próbował strzelać, będąc tyłem do bramki. Niewiele brakło, aby piłka trafiła do siatki.