tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Krzysztof Kasprzak z dziką kartą w Warszawie

Krzysztof Kasprzak otrzymał przechodnią dziką kartę na Grand Prix Polski, które zostanie rozegrane 12 maja 2018 roku. 34-letni zawodnik regularnie jeździł w przeszłości z wolnym numerem w cyklu FIM SGP.
Krzysztof Kasprzak (fot. Getty)

Urodziny Tomasza Golloba. Walcz i wstań, Mistrzu!

W sezonach 2016 i 2017 dostawał dziką kartę na Grand Prix w Gorzowie (odpowiednio zajmował 9 i 12 miejsca). Sezon 2015 był natomiast dla niego ostatnim jako pełnoprawnego uczestnika w cyklu Grand Prix. Zajął wtedy 15. miejsce z dorobkiem 45 punktów. Miał wówczas okazję startować w GP Polski w Warszawie (11. miejsce i 3 punkty).

– Cieszę się, że znów będę mógł pojechać w Warszawie – powiedział Kasprzak. – Postaram się pokazać z jak najlepszej strony i nie zawieść oczekiwań kibiców. Atmosfera na zawodach w stolicy Polski jest niepowtarzalna. Wiadomo, że w Cardiff też jest wspaniale, ale móc jechać u siebie w domu to zupełnie coś innego.

W sumie Kasprzak startował w FIM SGP na pełnych prawach czterokrotnie. Najlepszy wynik osiągnął w 2014 roku, gdy został wicemistrzem świata.

– Oczywiście, że chcę wrócić do Grand Prix na zasadach pełnoprawnego uczestnika – podkreślił Kasprzak w rozmowie z sgpnarodowy.pl. – Co roku o tym myślę i wiem, że dopisać musi mi szczęście, a także dobre motocykle – zakończył.

Przez wiele lat Kasprzak był silnym punktem reprezentacji Polski, z którą aż sześć razy zdobywał Drużynowy Puchar Świata (2005, 2007, 2009, 2011, 2013 i 2016). W swoim dorobku medalowym ma również złoto Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów (2005) i tytuł Indywidualnego Mistrza Polski (2014).

Jest synem Zenona Kasprzaka, który także reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej. Wychował się w Unii Leszno. Obecnie reprezentuje CASH BROKER Stal Gorzów.

Zawodnikami rezerwowymi podczas Grand Prix Polski na PGE Narodowym będą Maksym Drabik (17) i Bartosz Smektała (18). W turnieju wystartuje w sumie aż siedmiu Polaków. Czterech z nich ma stałe numery w FIM SGP. To Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Przemysław Pawlicki.

Kasprzak wziął udział w 54 turniejach FIM Speedway Grand Prix, z których trzy wygrał (Bydgoszcz 2014, Daugavpils 2014, Toruń 2014). Czterokrotnie startował w cyklu jako pełnoprawny uczestnik. Kolejno zajmował miejsca: czternaste (2008 rok), dziesiąte (2013 rok), drugie (2014 rok) i piętnaste (2015 rok).

"Odkąd zacząłem jeździć, moim celem jest mistrzostwo świata"

podobne informacje

IME na żużlu: finał przełożony na poniedziałek

IME: zwycięstwo Milika. Polacy tłem dla rywali

ME: Krzysztof Kasprzak trzeci w Guestrow

Ekstraliga na start. Kto w formie przed inauguracją?