tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Jóźwik celuje w igrzyska. "Chcę walczyć o jak najlepszy wynik"

Joanna Jóźwik w sezonie halowym z powodu kontuzji nie miała okazji wystartować w żadnym biegu. Ambasadorka "1 Mili" – Amatorskich Mistrzostw Polski w rozmowie ze SPORT.TVP.PL przyznała, że jej celem jest jak najlepszy występ w igrzyskach olimpijskich w Tokio.
Joanna Jóźwik (fot. Getty)

1 Mila - Amatorskie Mistrzostwa Polski 10 czerwca w Warszawie

27-letnia lekkoatletka z Wałbrzycha przyznała, że od kilku miesięcy zmaga się z uporczywą kontuzją. Brązowa medalistka mistrzostw Europy 2014 w biegu na 800 metrów zdradziła, że jej głównym celem będą igrzyska olimpijskie w 2020 roku.

– Miałam problemy z kontuzją biodra, która niestety nieco się przeciąga. Jestem jednak na dobrej drodze. Nie startowałam w sezonie halowym, bo wolałam wyleczyć uraz. Sezon olimpijski jest dla mnie najważniejszy i w Tokio chciałabym walczyć o jak najlepszy wynik.

Jóźwik z powodu komplikacji zdrowotnych nie wystartowała m.in. podczas halowych mistrzostw Europy w Birmingham, gdzie reprezentacja Polski wywalczyła pięć medali – dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy. Lekkoatletka przyznała jednak, że śledziła występy swoich kolegów w telewizji.

Joanna Jóźwik (fot. Getty) – W zasadzie nie zaskoczyły mnie wyniki naszych lekkoatletów w Birmingham. Wiedziałam, że sztafeta dziewczyn jest bardzo mocna i pokaże się z jak najlepszej strony. Mimo wszystko niespodzianką był występ drużyny mężczyzn i rekord świata. Każdy z nich pobiegł cudownie i myślę, że nikt nie spodziewał się takiego rezultatu – stwierdziła.

Polka przyznała, że jej występ na sierpniowych mistrzostwach Europy w Berlinie stoi pod znakiem zapytania i wszystko będzie zależeć od postępów w leczeniu kontuzji. – Bardzo chciałabym wystartować na mistrzostwach Europy w Berlinie i zdobyć tam medal. Na razie jednak nie gonię, chcę wrócić do pełnej sprawności. Dopóki nie przestanę odczuwać bólu nie mogę trenować na pełnych obrotach i planować kolejnych startów.

Piąta zawodniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro nie narzeka jednak na brak zajęć. – Od niedawna mam psa, więc muszę się nim zajmować i wychodzić na spacery. Spotykam się też z chłopakiem i znajomymi. W wolnych chwilach staram się zawsze czerpać same pozytywne emocje – dodała.

1 Mila – Amatorskie Mistrzostwa Polski odbędą się 10 czerwca w Warszawie. Patronem medialnym wydarzenia jest TVP Sport.