Dwumecz
5
:
3
6'Stefan Ilsanker (sam.)
9'Bouna Sarr
38'Florian Thauvin
60'Dimitri Payet
90'Hiroki Sakai

Świetny wieczór w LE. Grad bramek w Marsylii

Za nami rewanżowe mecze ćwierćfinałowe Ligi Europejskiej. Czwartek na zapleczu Ligi Mistrzów był emocjonujący – i to bardzo. Padło mnóstwo bramek. Nie zawiodło szczególnie spotkanie wieczoru, w którym Olympique Marsylia zmierzył się z RB Lipsk, wygrywając 5:2.
LE: Olympique Marsylia – RB Lipsk (skrót)
Florian Thauvin i Ibrahim Konate (fot. Getty Images)

"Bild": Bayern wybrał nowego trenera. Wielkie zakoczenie

Na Stade Velodrome kibice obejrzeli świetne widowisko, choć nie zaczęło się ono najlepiej dla gospodarzy. Bramkarz Olympique Yohann Pele musiał wyciągać piłkę z siatki już w drugiej minucie – pokonał go Bruma. Drużyna Rudiego Garcii szybko odrobiła stratę – wyrównali po trafieniu samobójczym Stefana Ilsankera.

Bardzo dobrze spisali się liderzy Olympique – Florian Thauvin i Dimitri Payet. Obaj strzelili po golu, a jedno trafienie dołożył jeszcze Bouna Sarr. Drugą bramkę dla Lipska zdobył jeszcze Jean-Kevin Augustin i Hiroki Sakai, a mecz zakończył się wynikiem 5:2.

Strachu najadł się Arsenal. Londyńczycy grali na wyjeździe z CSKA Moskwa i do 75. minuty meczu przegrywali 0:2 – trzeci gol dawałby awans do półfinału Rosjanom. Jednak w 76. minucie bramkę na 1:2 zdobył Danny Welbeck, ratując Kanonierów. Anglicy nie przegrali meczu, bo w doliczonym czasie gry na 2:2 trafił jeszcze Aaron Ramsey.

Świetne widowisko zobaczyli również kibice w Salzburgu. Tamtejsze RB sprawiło ogromną niespodziankę, eliminując z rozgrywek Lazio Rzym. Austriacy wygrali aż 4:1 i okazali się być lepsi o jedno trafienie w dwumeczu (pierwsze spotkanie przegrali we Włoszech 2:4).

W Lizbonie w bólach cel osiągnęło Atletico. Hiszpanie mierzyli się w rewanżu ze Sporting Club de Portugal i choć przegrali 0:1, to awansowali do półfinału. Za stratę bramki muszą obwiniać Jana Obalak – bramkarz popełnił błąd, który wykorzystali gospodarze. Zawodników z Madrytu uchronił dobry wynik u siebie – przed tygodniem wygrali 2:0.