tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Krzysztof Krawczyk śpiewa przed MŚ. "Lewandowski, gol dla Polski!" [WIDEO]

Po 32 latach przerwy Krzysztof Krawczyk znów zaśpiewał piosenkę dla reprezentacji Polski. "Nasza drużyna, polska drużyna, rusza do boju, by wygrać mecz" – tak legendarny bard rozpoczyna utwór dedykowany kadrze Adama Nawałki, który nosi tytuł "Lewandowski, gol dla Polski!".
Robert Lewandowski i Krzysztof Krawczyk (Fot. Getty/Youtube)

Piszczek znowu ojcem. "Mały Patryk ma się dobrze"

Przed mistrzostwami świata 1986 Krawczyk śpiewał "Wygrajmy jeszcze jeden mecz". Przez kolejne latanie tworzył już niczego dla biało-czerwonych, choć inna sprawa, że ci na mundialu grali tylko dwa razy – w 2002 i 2006 roku.

Teraz Polacy znów awansowali na turniej, a członek Trubadurów postanowił ich wesprzeć. "Lewandowski, gol dla Polski!" to zresztą chyba dopiero początek. "Od jakiegoś czasu pracujemy nad płytą dla kibiców piłkarskich z okazji nadchodzących mistrzostw świata" – czytamy na oficjalnej stronie muzyka.

Na razie mamy przedsmak krążka, którym jest piosenka opublikowana przez Andrzeja Kosmalę, autora tekstu, na jego kanale na YouTubie. Autorami muzyki są Wiesław Wolnik i Ryszard Kniat. "Piosenkę tę twórcy jej dedykują znakomitemu polskiemu piłkarzowi o formacie światowym Robertowi Lewandowskiemu" – czytamy w opisie. Pozostaje tylko czekać na więcej.

podobne informacje

Pierwszy koszyk w El. Euro 2020? Potrzebujemy punktu

Flavio Paixao: w Polsce brakuje dobrych trenerów

Wojciech Szczęsny: to nie jest prawdziwe oblicze tej reprezentacji

Tak Polacy awansowali na EURO 2008. Minęło już 11 lat