tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zamieszanie w Williamsie. Więcej treningów dla Kubicy?

Ostatnie dni były bardzo niespokojne w Williamsie. Zespół w pierwszych dwóch wyścigach sezonu zaprezentował się bardzo słabo. Bolid znacząco odbiega od konkurencji, pojawiły się nawet pomysły, żeby w treningu wziął udział Robert Kubica. – Młodzi kierowcy sprawiają, że poprawa auta jest trudniejsza – powiedział dyrektor techniczny, Paddy Lowe.
Robert Kubica (fot. Williams Racing)

Kubica o powrocie: ostrzegałem, że mogę zrezygnować po pięciu okrążeniach

Wyścigi o Grand Prix Australii i Grand Prix Bahrajnu zakończyły się dla Williamsa kompletną klapa. Zespół jako jedyny nie zdobył jeszcze punktów do klasyfikacji konstruktorów, a kierowcy mieli ogromne problemy z utrzymaniem dobrego tempa wyścigowego.

Lance Stroll pokonał w Melbourne tylko Brendona Hartleya z Toro Rosso. W Bahrajnie wcale nie było lepiej. Wyprzedzenie Sergio Pereza i Hartleya było możliwe tylko dzięki nałożonym na nich karom.

– Sytuacja jest bardziej skomplikowana niż zwykle. Mamy dwóch młodych kierowców. Jeden z nich jest debiutantem, a to sprawia, że poprawa auta jest trudniejsza – stwierdził Lowe.

Siergiej Sirotkin (L), Lance Stroll (P) (fot. Getty) Dziennikarze włoskiego "Motorsportu" poinformowali, że sytuacja w zespole staje się coraz bardziej napięta. Lowe wrócił z Bahraju do Grove, gdzie miało miejsce spotkanie w celu poprawy sytuacji.

Część pracowników Williamsa chciała, żeby więcej szans podczas piątkowych treningów dostał Kubica, który potrafi bardzo dobrze współpracować z inżynierami. Ostatecznie zdecydowano, że Stroll i Sirotkin muszą jeździć dalej, a postawienie na Polaka oznaczałoby wotum nieufności wobec niedoświadczonych kierowców.

– Znacznie lepiej zostawić Sirotkina w samochodzie. Potrzebuje czasu za kółkiem. Nie sądzę, żeby w tym aspekcie trzeba było coś zmieniać – dodał Lowe.

Polak za kierownicą bolidu zasiądzie dopiero 13 maja w Barcelonie, kiedy dostanie szansę podczas jednego z treningów. W Szanghaju (15 kwietnia) i Baku (29 kwietnia) będzie przyglądał się z boku młodszym kolegom.

"W tej sytuacji nie wiadomo czy Kubica w ogóle chciałby jeździć w Williamsie"

podobne informacje

Ważny rok Roberta Kubicy. "Gdyby Williams był w środku stawki, być może cierpiałbym bardziej"

Kalendarz Formuły 1 na sezon 2019 potwierdzony. Kubica zacznie w Australii

Formuła 1: Latifi rezerwowym w Williamsie

Znamy numer, z którym startować będzie Kubica