tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Barcelona pokazała nowe wizualizacje Camp Nou [ZDJĘCIA]

Przebudowa Camp Nou miała rozpocząć się w trakcie obecnie trwającego sezonu, ale projekt napotkał na liczne trudności. Teraz wreszcie inwestycja warta 600 mln euro otrzymała zielone światło, a FC Barcelona zaprezentowała nowe wizualizacje stadionu.
Fot. fcbarcelona.com

Valverde "udusił" Barcę. "Nie wyciągamy wniosków"

Klub osiągnął porozumienie z władzami miasta. Uzyskać musi jeszcze tylko jedno, ostatnie pozwolenie – w trakcie sesji plenarnej rady miasta. To jednak już zdaniem ESPN tylko formalność.

Później rozpoczęte zostaną prace, które mają potrwać do 2021 roku. Pojemność Camp Nou zostanie zwiększona z 99354 miejsc do 105000. Wszystkie krzesełka znajdą się pod dachem, odnowiona zostanie również fasada stadionu.

Fot. fcbarcelona.com

Duża część środków przeznaczona zostanie na przebudowę infrastruktury wokół obiektu. Powstanie nowa hala Palau Blaugrana, w której swoje mecze rozgrywać będą drużyny koszykówki, futsalu, piłki ręcznej i hokeja na wrotkach.

Najważniejszą częścią inwestycji jest jednak oczywiście renowacja otwartego w 1957 roku stadionu. Dzięki niej wydane pieniądze w dużej części wrócą do klubu, ponieważ Barcelona planuje sprzedać prawa do nazwy obiektu. Ich wartość może wynieść nawet 40-50 mln euro za sezon.

Fot. fcbarcelona.com
Fot. fcbarcelona.com
Fot. fcbarcelona.com

podobne informacje

Nietypowy zakaz dla niesfornej gwiazdy Barcelony. To pomoże?

Kosmiczny rzut. Argentyńczyk jak Doncić [wideo]

Była nadzieja Realu w Barcelonie? Zaoferował się sam...

Szansa na rewanż. Real ma okazję, aby odegrać się na rywalach