tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ekstraliga: Vaculik złamał kostkę. Wielki pech Stali Gorzów

Martin Vaculik doznał poważnej kontuzji w czwartkowym spotkaniu Premiership pomiędzy Swindon Robins a Leicester Lions. Słowak prawdopodobnie złamał kostkę. Jednego z liderów Cash Broker Stali Gorzów na pewno zabraknie w niedzielnym starciu z Fogo Unią Leszno.
Martin Vaculik (fot. PAP/Instagram)

Vaculik brał udział w karambolu z Michaelem Palmem Toftem i Nickiem Morrisem. Obaj wstali z toru i mogli kontynuować zawody. Mecz jednak odwołano z powodu trudnych warunków.

Słowaka przetransportowano w karetce do szpitala. "Sezon porządnie nie wystartował, a już prawdopodobnie straciliśmy zawodnika. Vaculik trafił do szpitala z podejrzeniem złamania nogi!" – napisał Ireneusz Maciej Zmora, prezes gorzowskiego klubu.

Brązowi medaliści sprzed roku mają duży problem. Przed sezonem oddali na wypożyczenie Petera Ljunga, który trafił do Lokomotivu Daugavpils. W odwodzie mają tylko niedoświadczonego 20-letniego Filipa Hjelmlanda. Skandynaw nigdy nie miał okazji do startów w Polsce i nie gwarantuje żadnej zdobyczy punktowej.

Vaculik chce leczyć się w Bratysławie. Niewykluczone, że konieczna będzie operacja. Wtedy jeden z liderów Cash Broker Stali wypadnie na dłużej. Trener Stanisław Chomski nie będzie mógł zastosować za niego zastępstwa zawodnika.

"Odkąd zacząłem jeździć, moim celem jest mistrzostwo świata"
Super Mecz dla Fogo Unii Leszno. Kubera przypieczętował wygraną
Piotr Baron: najlepsze czasy polskiego żużla przed nami

podobne informacje

GP: Maciej Janowski drugi w spektaklu na Narodowym!

10 najciekawszych transferów w PGE Ekstralidze

Ekstraliga żużlowa: Martin Vaculik w Stali Gorzów

IME na żużlu: Vaculik wygrał w Guestrow, Kasprzak drugi