tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

W Napoli zbiera się na burzę. Trener Polaków zwleka z decyzją

Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego mogą czekać zmiany. Nad Napoli krąży widmo zmiany trenera po sezonie. Obecny szkoleniowiec Maurizio Sarri nie jest chętny do przedłużania współpracy z klubem...
Piotr Zieliński (fot. Getty Images)

Bez transferowej przyjaźni. W Bayernie i Realu grało niewielu

Sarri prowadzi Napoli od 2015 roku. Na jego życzenie do klubu trafili dwaj Polacy. Wkrótce mogą być zmuszeni przyzwyczaić się do nowego trenera. – Ma kontrakt do 2020 roku, zaproponowaliśmy już jego odnowienie. Spotkałem się z nim w Toskanii w styczniu – mówił w rozmowie z reporterami właściciel klubu Aurelio De Laurentiis. Producent filmowy przebywał w Rzymie w celach promocji charytatywnego biegu "Race for the cure".

Włoch nie jest chętny do przedłużania umowy, bo w jej obecnym kształcie może opuścić klub, jeśli ktoś wykupi go za 8 milionów euro. To kwota, którą może wydać wiele europejskich klubów. – Oczywiście może to zrobić, ale najpierw porozmawiajmy, usiądźmy naprzeciwko, poszukajmy rozwiązania. Jestem do tego gotów, ale uważam, że niemądrze jest o tym mówić teraz, skoro chodzi o człowieka, który jest w pełni skoncentrowany na przygotowaniach do meczu z Milanem – zauważył De Laurentiis.

Minęło kilka miesięcy, ale Sarri jak dotąd nie zdecydował się na przyjęcie propozycji. – Gdy tylko zechce, będzie mógł podpisać kontrakt, nawet ze zmianami, jakich zażąda. Zawsze jesteśmy gotowi do racjonalnych i demokratycznych negocjacji – stwierdził właściciel Napoli. Być może szkoleniowcowi chodzi o podwyżkę. Jeśli jednak tak nie jest, klub może mieć kłopoty. – Nie mamy planu B, dla nas istnieje tylko plan A – skonkludował De Laurentiis.

Paradoksalnie zmiana trenera może być korzystna dla Piotra Zielińskiego. Polski pomocnik w systemie Sarriego musi rywalizować o miejsce w jedenastce z Markiem Hamsikiem i Allanem. Gdyby nowy szkoleniowiec zdecydował się na zmianę systemu gry, szanse na występy Polaka powinny wzrosnąć.

Grosicki: nieakceptowany? W każdej szatni mam dobry kontakt

podobne informacje

Liga Mistrzów. (Anty)bohaterowie ostatniej akcji. Pechowe historie Napoli

Maurizio Sarri jak Adam Nawałka? Jorginho zdradził nietypowy przesąd

Premier League. Chelsea – Arsenal 3:2. "Hiszpańskie" derby Londynu dla Chelsea

Chelsea wysłała na wypożyczenie... 31 piłkarzy! Zobacz wszystkich