Scott Laughton
Wayne Simmonds 38'23'', 50'31'' 41'29''
Valtteri Filppula

NHL: Flyers pokonali mistrzów. Wyrównany stan rywalizacji

Po wysokiej porażce w pierwszym spotkaniu (0:7) w drugim meczu doszło do rewanżu. Udanego, bo Philadelphia Flyers wygrała w Pittsburghu wysoko (5:1) i w całej rywalizacji z obrońcami mistrzowskiego tytułu doprowadzili do stanu 1-1. Niezły mecz zaliczył Sean Couturier, który strzelił gola i miał dwie asysty.
Hokej na lodzie, NHL, 1. runda play-off: Pittsburgh Penguins – Philadelphia Flyers (skrót)
hhhh

Celne strzelanie w klasyku ligi NHL rozpoczęło się w samej końcówce pierwszej tercji. Flyers grali wtedy w przewadze, a krążek do bramki Pittsburgha skierował Shayne Gostisbehere.

Tak jak skończyła się pierwsza odsłona, tak zaczęła się druga. Po ładnej, zespołowej akcji hokeiści z Philadelphii wyszli na prowadzenie 2:0. Rozprowadzali krążek Provorov i Raffl, a bramkarza gospodarzy pokonał Kanadyjczyk Sean Couturier. W ostatniej akcji drugiej części meczu do pustej bramki nie trafił Sidney Crosby i sfrustrowany złamał kij na poprzeczce bramki rywali.

Tendencja skutecznego kończenia i rozpoczynania tercji przez Flyers utrzymała się w ostatniej odsłonie. Strzelcem gola na 3:0 dla gości, po upływie półtorej minuty od startu tej części, okazał się młody napastnik Travis Konecny. Na tym nie skończyło się precyzyjne ostrzeliwanie bramki przez graczy Philadelphii, którzy chwilę później podwyższyli na 4:0 po genialnej akcji w przewadze. Wirtuozerską asystą popisał się Sean Couturier, a gola strzelił Nolan Patrick.

Dosłownie 17 sekund później pierwszego i jak się okazało finalnie honorowego gola dla Penguins strzelił ultraszybki Patric Hornqvist. W ostatnich sekundach meczu do pustej bramki na 5:1 trafił Andrew MacDonald, przypieczętowując triumf Flyers.