tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ: legendarny Brazylijczyk promuje kandydaturę Maroka

Były brazylijski piłkarz Roberto Carlos został kolejnym znanym ambasadorem kandydatury Maroka do roli gospodarza piłkarskich mistrzostw świata w 2026 r. Oprócz niego za afrykańskim krajem lobbować będą m.in. Didier Drogba z Wybrzeża Kości Słoniowej i Kameruńczyk Samuel Eto'o.
Roberto Carlos (fot. Getty)

XAVI, MESSI, RONALDINHO... STU NAJWAŻNIEJSZYCH PIŁKARZY MUNDIALI

"Jestem przekonany, że będą (w Maroku - PAP) wiedzieli, jak zorganizować najlepsze mistrzostwa, a turniej będzie pełen autentycznej pasji" – napisał na oficjalnej stronie kandydatury Maroka obecnie 45-letni Roberto Carlos.

Rywalem północnoafrykańskiego kraju, który złożył aplikację do FIFA po raz piąty, jest wspólna kandydatura USA, Meksyku i Kanady. Wybór gospodarza turnieju nastąpi 13 czerwca w Moskwie, na dzień przed rozpoczęciem mundialu 2018.

W mistrzostwach świata 2026 po raz pierwszy wystąpi 48 drużyn (łącznie 80 meczów). W czerwcu w Rosji zagrają 32 zespoły, podobnie jak w 2022 roku w Katarze.

Największą część kariery Roberto Carlos spędził w Realu Madryt, gdzie grał w latach 1996-2007. Z tym klubem m.in. trzykrotnie triumfował w Lidze Mistrzów i cztery razy zdobył mistrzostwo Hiszpanii. W reprezentacji Brazylii rozegrał 125 spotkań, w których zdobył 11 bramek. W barwach "Canarinhos" wywalczył mistrzostwo świata w 2002 roku. Był też wicemistrzem w 1998 r.

podobne informacje

Roberto Carlos: miałem zaszczyt pracować z Kamilem Grosickim [wideo]

Red Bull Street Style: Agnieszka Mnich mistrzynią świata na oczach Roberto Carlosa [wideo]

Mundial 2018. Podwójnie udany sezon tylko dla jedenastu. Ostatnim z nich Varane

Wspólne zdjęcie Magiery z Perezem. "Prezes pamięta Legię"